Підприємці та члени гаражних кооперативів Житомира погрожують вийти під стіни головного управління Держгеокадастру у Житомирській області. Приводом до цього стала “драконівська” орендна плата, що її стягують з бізнесу. Про це підприємці повідомили журналістам під час прес-конференції 16 вересня.
Історія цієї проблеми сягає червня 2015 року, коли сесія Житомирської міської ради прийняла доленосне для міського бізнесу рішення про введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки. Розуміючи, що нове податкове законодавство катастрофічно вдарить по підприємцях, у мерії спільно із органами фіскальної служби, представниками бізнесу та юристами випрацювали оптимальну і цілком прийнятну ставку податку.
Однак уже за два місяці виявилося, що рішення, прийняте депутатами, абсолютно ігнорується Держгеокадастром. Як наслідок — житомиряни, які мають у оренді чи власності землю та бізнес, отримують багатотисячні, а подеколи навіть багатомільйонні рахунки.
“Підприємець, який має на вулиці Небесної Сотні 5 соток землі має, згідно із розрахунками Держгеокадастру, сплатити в рік 150 тисяч гривень. Учитель, який має в розпорядженні 11 соток, змушений віддати 25 тисяч гривень. Виходить, що отримуючи щодоби 180 гривень, 120 з них він має сплатити за землю. А на 60 гривень у день виживати”, — розповів один із організаторів прес-конференції, голова громадської спілки “Всеукраїнський комітет розвитку та захисту бізнесу “Відсіч” Сергій Зайцев.
Підприємці налаштовані рішуче і готові активно відстоювати свої права.
“Ніхто не має переступати через закон. І якщо міська рада прийняла рішення — його мають виконувати всі суб’єкти господарювання, які знаходяться на території міста”, — переконаний юрист Олександр Черниш.
Нагадаємо, що посадовець управління Держгеокадастру отримав під незаконний видобуток бурштину 30 гектарів державних земель на території Олевського району.