Зйомки фільму про Голокост в обласному центрі відбулися у рамках проекту документальних фільмів кіноантології «Холокост в СССР». Над кіноантологією працює дослідник історії та ізраїльський продюсер-режисер Борис Мафцир. Консультував режисера Центр юдаїки Житомирського державного університету імені Івана Франка та кафедра історії України. Про це повідомила прес-служба університету.
«Для серії про Голокост в Україні Борис Мафцир знімав шлях від Житомирського гетто (юридика єзуїтів, центр міста), куди зганяли євреїв на початку окупації, до місць розстрілу (Богунія). Під час зйомок Центр юдаїки ЖДУ ім. І. Франка (керівник – доцент Наталія Рудницька) та кафедра історії України надавали інформаційно-консультативну допомогу й брали участь в зйомках», – йдеться у повідомленні.
За словами режисера-документаліста, велика кіноантологія «Холокост в СРСР» – це розповідь про вбивство, в якому немає головних героїв, а є герой колективний – 2 мільйони 700 тисяч знищених євреїв, свідки злочинів і хранителі пам’яті загиблих.
Довідково. На території колишнього СРСР було вбито близько половини з шести мільйонів євреїв, знищених нацистами під час Голокосту. За даними ізраїльського історика Іцхака Арада, який очолював довгі роки ізраїльський меморіальний музей Голокосту «Яд ва-Шем», на окупованих територіях колишнього Радянського Союзу вижили лише п’ять відсотків євреїв. Після війни радянське керівництво замовчувало про Голокост з політичних та ідеологічних причин, і пам’ять про вбитих на території СРСР євреїв почала відновлюватися тільки після його розпаду.
Нагадаємо, ректора університету імені Франка нагородять шаблею. У Коростені хочуть випустити книгу «Учасники АТО Коростенщини».