Працівники Нацполіції спільно з силовиками та військовою прокуратурою затримали п’ятьох працівників державних підприємств Міноборони під час оборудки з продажем державного майна. За нього підозрювані у злочині мали отримати понад мільйон гривень. Про це під час брифінгу 11 жовтня розповів заступник начальника ГУНП у Житомирській області Валерій Бондар.
За його словами, спецоперація тривала близько місяця. Підозрюваних зловили на “гарячому”, під час отримання першої частини коштів 10 жовтня у Житомирі. Як виявилось, усі затримані працювали на державних підприємствах, які займалися видобутком щебеню та були підпорядковані Міністерству оборони України. Серед затриманих були і директори обох підприємств.
Як пояснив Валерій Бондар, самі підприємства вже близько трьох років не функціонували, але й не були ліквідовані. Керівники разом із іншими працівниками вірішили “підзаробити” та спробували продати металевий ангар площею 1500 кв.м, який вже давно не використовувався. Оцінили новоспечені “комерсанти” таке держмайно у 1 млн 100 тис. грн. Сам ангар перед продажем вони списали.
“Зловмисники були затримані під час передачі першої частини коштів, а саме 20 тис. дол. США. Наразі поліція спільно з військовою прокуратурою Житомирського гарнізону розслідує дане кримінальне провадження за ч.3 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) ККУ. У помешканнях підозрюваних та службових приміщеннях були проведені обшуки. Там виявили та вилучили техніку, документацію, арсенал зброї та боєприпасів”, – розповів заступник начальника Нацполіції.
Під час обшуків у квартирі одного з зловмисників правоохоронці вилучили цілий арсенал зброї, зокрема, й часів Другої світової війни. Це гранати, гладкоствольні мисливські рушниці (теж німецького виробництва), мінометні міни з підшивачами, мисливські ножі, електродетонатори та набої різного калібру. Усю вилучену зброю правоохоронці направили на експертизу, а гранати вибухотехніки вимушені були знищити.
У затриманих також вилучили вантажівку, яка намагалася вивезти ангар у розібраному стані.
Нагадаємо, що Військовою прокуратурою Житомирського гарнізону Центрального регіону України спільно з співробітниками відділу захисту національної державності Управління Служби безпеки України в Житомирській області затримано військовослужбовця однієї з військових частин, який збував військове майно, а саме – РГД-5, РГО, два запали до гранати УДЗ, два електродетонатори, чотири тротилові шашки, після чого був затриманий правоохоронними органами.