З 1 січня 2016 року підвищуються ставки акцизного податку на алкогольні напої. Про це повідомляє сектор комунікацій ГУ ДФС у Житомирській області.
“Ставка акцизного податку на спирт підвищаться в 1,5 рази – та складе 105,80 грн за 1 літр; на пиво – в 2 рази і складе 2,48 грн за 1 літр; на слабоалкогольні напої міцністю до 8,5 відсотки – в 3 рази – 211,59 грн в розрахунку за 1 літр 100-відсоткового спирту”, – прокоментував начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області Роман Корнійчук.
З 1 березня 2016 року підвищуються ставки акцизного податку на алкогольні напої, які маркуються марками акцизного податку – тобто міцністю вище 8,5 відсотків:
– на горілку та лікеро-горілчані напої – в півтора рази – та складе 105,80 грн в розрахунку за 1 літр 100-відсоткового спирту;
– на кріплені вина та вермути – в 2 рази – 7,16 грн за 1 літр напою;
– на вина ігристі, вина газовані, шампанське – в 2 рази – 10,40 грн за 1 літр напою.
Незмінною ставка акцизного податку залишилась тільки на вина виноградні натуральні.
Підвищення акцизів, безперечно, призведе до підвищення цін на алкоголь. Мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольну продукцію встановлюються Кабінетом Міністрів України, який зобов’язаний це зробити протягом двох місяців.
Зміни в податковому законодавстві торкнулись також тютюнових виробів, специфічна ставка на які зросла на 40 відсотків. Адвалорна ставка залишається на попередньому рівні – 12 відсотків, хоча при цьому вартість тютюнових виробів, що оподатковується акцизним податком, буде включати ПДВ, що також вплине на подорожчання тютюнової продукції.
Нововведенням є те, що Кабінет Міністрів України зобов’язаний встановити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни також на тютюнові вироби (раніше мінімальні ціни діяли лише на алкогольні напої).