Минулого року 359 жителів області стали самогубцями. Серед них – 317 чоловіків і 42 жінки. Найбільше суїцидів було скоєно шляхом повішання. Про це «Вголос.zt» повідомив т. в. о. начальника слідчого управління головного управління Нацполіції в Житомирській області Олександр Арапов.
«Також частими є випадки перерізання вен на руках і шиї, утоплення, рідше (самогубства скоювалися) шляхом вистрибування з квартир, дахів багатоповерхових будинків, мостів, що розташовані на території області», – уточнив він.
Відповідно до статистичних даних, найчастіше вкорочують собі вік 36-40-річні. Таких випадків 26. Разом із тим, минулоріч узагалі не скоювали суїцидів діти і підлітки від дев’яти до 15-ти років.
«Найсприятливішим» же для цього місяцем року у 2015-му став серпень – 49 самогубств.
Причини суїцидів найчастіше – сварки з рідними, ревнощі, образи, невиліковна хвороба та негаразди в особистому чи сімейному житті. Примітно також, що протягом 2013–2015 років слідчі підрозділи області не повідомили жодній особі про підозру у доведенні до самогубства, згідно зі статтею 120 Кримінального кодексу України.
Місцями скоєння самогубств, як правило, були місця проживання осіб, які їх вчинили (квартира,будинок, подвір’я, підсобні приміщення), нежитлові приміщення, лісові масиви, паркова зона, рідше водойми (річки, ставки, водосховища), лікарні, гаражі.
Загалом, протягом 2013-2015 років на Житомирщині сталося 950 суїцидів. При цьому порівняно з минулим роком їхня кількість збільшилася на всім осіб.
Серед інших регіонів за цим показником наша область торік посідала десяте місце. А впродовж двох попередніх років Житомирщина не полишала сумний ТОП-20 (16-те місце у 2013 році та 11-те – 2014-му).
Автор: Олександр Трохимчук
Інфорграфіка: Олександр Трохимчук