Директор Житомирського професійного ліцею легкої промисловості Олег Старинець змушує підлеглих викладати замість нього пари, а у разі відмови погрожує звільненням. Про це викладачі навчального закладу розповіли у ході засідання постійної гуманітарної комісії обласної ради.
“Директор змушує нас читати за нього пари. Він розподіляє осіб, які це робитимуть. Звісно, на безоплатній основі. Цьогоріч він незаконно перевів мене на неповне академічне навантаження, хоча стверджує, що мене попереджали, але насправді цього ніхто не робив. Колектив працює в жахливих умовах. У навчальних приміщеннях не проводиться ремонт навіть косметичний. У кабінеті суспільних дисциплін – грибок, сирість, не ведеться робота по знищенню мишей та щурів. Учні ліцею власноруч прибирають їх екскременти, які знаходяться повсюди: на підлозі та партах, у шафах, підсобних приміщеннях. Можна сказати, що в нас немає коштів… Але ж з кожної дитини щороку “збирається” по 300 гривень. Також вони одноразово сплачують 500 або 800 гривень, залежно від професії, на яку вступають”, – розповіла Олена Остапенко.
Крім того, за словами викладачки коледжу, у ліцеї є працівники, які по документах числяться, а по факту в навчальному закладі не працюють.
“Наприклад, прибиральник Леонід Оріховський, який є чоловіком бухгалтера ліцею, жодного разу не з’являвся на роботі. Хоча по трудовій працює і отримує за це кошти. А електрик Юрій Кіндзерський, який насправді іноді приходить і лагодить все, що пов’язано з електрикою, офіційно у нас не працює. По документах працює не він, а його друг, прізвище якого, на жаль, нам не відомо”, – розповіла викладачка.
Сам директор коледжу висловив неоднозначну позицію. Він нібито і намагався спростувати інформацію, озвучену своїми підлеглими, але й зазначив, якщо відповідні звинувачення будуть підтверджені, то він готовий написати заяву про звільнення.
“Безумовно, корпус у нас старий. Гроші дійсно ми збираємо, говоримо це на загальних зборах дітей з батьками. Я завжди вибачаюсь за це перед тим, як оголошую цю інформацію, тому що на даний час ми забезпечені тільки по енергоносіях і заробітній платі. Кошти збиралися не примусово, бо наш контингент не завжди може собі це дозволити, тому батьки здавали і по 10 %, і по 50 % від цієї суми. Щодо витрат коштів, то є всі чеки про їх використання, я за кожну копійку можу відповісти. Щурів я особисто в нас не бачив. Якщо до мене звертаються з цією проблемою – ми ставимо пастки. А грибок там є через те, що приміщення вже чотири роки без опалення. Ми це приміщення використовуємо тільки в теплу пору. Якщо я у чомусь винен – готовий відповідати”, – сказав директор навчального закладу Олег Старинець.
Люди дивуються, яким чином навчальний заклад пройшов атестацію у 2016 році, а усі служби не виявили жодних недоліків. Зокрема, коледж успішно пройшов перевірку Санепідемстанції, не зважаючи на наявність порушення санітарних норм.
Зважаючи на те, що навчальний заклад фінансується з міського бюджету, але підпорядковується обласній раді, на комісії вирішили звернутися до міського голови, щоб разом прийти до вирішення проблемного питання.
Крім того, начальник обласного управління освіти пообіцяв спільно з міською радою влаштувати перевірку Житомирського професійного ліцею легкої промисловості. Проте також зазначив, що коледж підпадає під скорочення і цілком можливо, що найближчим часом він буде об’єднаний з іншим навчальним закладом.
Нагадаємо, у скандально відомий Бердичівський медколедж не пускали депутатів обласної ради. Скандал на сесії: чому у мерію прийшли “айдарівці” та “тітушки” (ВІДЕО).