До судді Коростенського міськрайонного суду за порушення вимог законодавства під час розгляду цивільної справи застосували дисциплінарне стягнення – відсторонення терміном на чотири місяці від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу. Таке рішення прийняли під час засідання колегії Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, розглянувши заяву прокуратури Житомирської області про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
«Установлено, що суддя, вчиняючи правосуддя у місті Коростені, із порушенням правил виключної підсудності визнала за товариством право власності на об’єкт незавершеного будівництва офісно-житловий комплекс, розташований у місті Києві. Апеляційний суд, у свою чергу, це рішення скасував як незаконне та ухвалив нове рішення про відмову в задоволенні позову. У подальшому суддя, з метою підтвердження своєї здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді, зобов’язана пройти курс підвищення кваліфікації у Національній школі суддів України», – йдеться у повідомленні.
Цьогоріч Вищою кваліфікаційною комісією суддів України задоволено заяву прокуратури області про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська, який під час розгляду справи про визнання права власності на грошові кошти на суму 1 млн євро і 100 тис. доларів США та їх повернення також прийняв незаконне судове рішення, яке істотно порушило інтереси держави.
Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України направлено до Вищої ради юстиції рекомендацію для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення цього судді за п. 5 ч. 5 ст. 126 Конституції України (за порушення присяги).
«Усього, на даний час на розгляді Вищої кваліфікаційної комісії суддів України перебуває чотири заяви прокуратури Житомирської області про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, якими прийнято незаконні судові рішення, які істотно порушили інтереси держави», – уточнили у прес-службі.
Нагадаємо, прокуратура хоче повернути став вартістю 3,5 млн грн з незаконної оренди. Суд визнав незаконною передачу Фірташу 95 гектарів лісу на Житомирщині.