Глиняний посуд, монети, бруківку та рештки поховання знайшли на Замковій горі

У південно-східній частині Замкової площі у Житомирі розпочали роботи. Поблизу багатоповерхового житлового будинку було закладено шурф № 3. Верхню частину, насичену будівельним сміттям, було знято за допомогою техніки. Про це повідомили в обласному краєзнавчому музеї.

111110002222

«Під час розчистки на глибині трохи більше 1 м натрапили на велику кам’яну брилу. На вільній площі, поза брилою, заглибилися ще на два штика. У культурних нашаруваннях та викидах ґрунту виявлено чимало цікавих артефактів. Серед них – фрагменти глиняного посуду, у тому числі доволі масивних уламків верхніх частин горщиків і тарілок, металеві і скляні вироби, фрагменти пічних кахлів, уламок керамічної люльки, срібні монети, свинцеву пломбу чи печатку», – йдеться у повідомленні.

33333000222

Роботи у цій частині Замкової площі розпочали ще 21 жовтня. Продовжені роботи на шурфі № 1. На глибині 2,2 – 2,5 м, на фоні темно-жовтого лесового ґрунту, виявлено пляму більш темного кольору – сліди давньої споруди.

777000666

«Під час розкопок були виявлені різноманітні знахідки, переважну більшість з яких представляють фрагменти глиняного посуду, у тому числі періоду Київської Русі і післямонгольського часу, а також пряслице, дзвіночок, залізний цвях, кістки тварин та інше», – розповіли у музеї.

44444000333

Північніше 1-го закладено шурф № 2. Тут також зафіксовані сліди бруківки, а на глибині 2,2 м виявлені рештки давнього поховання. У верхніх нашаруваннях знайдені фрагменти глиняного посуду,  бронзовий гудзик, кулю, залізні і скляні вироби XVI – початку ХХ ст. а нижче рівня бруківки до глибини понад 2-х м й артефакти періоду Київської Русі і післямонгольського часу: фрагменти гончарного посуду, залізні кресала і цвяхи та уламок верхньої частини бронзового дзвіночка.

555000444

Нагадаємо, на Замковій горі вже другий день працюють археологи. В обласному архіві розповіли, як можна дослідити свій родовід.

Автор фото: з сайту обласного краєзнавчого музею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *