З 1 січня 2017 року вітчизняні державні лісогосподарські підприємства працюватимуть в умовах мораторію на експорт необробленої деревини, якщо Верховна Рада не змінить свого рішення щодо його запровадження. На сьогодні лісгоспи Житомирщини відправляють за кордон 25 – 30 % заготовленої деревини. Про це повідомила прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.
«У грошовому еквіваленті від експортної реалізації підприємства отримують від 50 до 80 % надходжень. Враховуючи ще й те, що зарубіжний споживач розраховується за придбану продукцію вчасно, а то й робить передоплату. Натомість вітчизняний хоче спочатку взяти сировину, переробити її, продати, а лише потім розрахуватися з продавцем. А може, придбавши деревину на аукціоні, потім взагалі не викупити її. Тому державні лісогосподарські підприємства можуть стикнутися з певними фінансовими труднощами», – йдеться у повідомленні.
В очікуванні запровадження мораторію деякі переробники сподіваються, що можуть знизити вартість деревини до «потрібного їм рівня». Однак, за словами начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Курінського, розраховувати на це не варто, як не варто забувати про те, що і лісівники, і переробники однаковою мірою несуть відповідальність за розвиток лісового господарства.
«Лісгоспи не отримують жодної копійки державного фінансування, отож кошти на відтворення лісу, його охорону та догляд мають заробити. Не буде ритмічної роботи лісових господарств – стануть перед труднощами і переробники. Тільки разом ми зможемо виробити методи і способи торгівлі, за яких комфортно працювалося б усім», – зазначив Андрій Курінський.
Нагадаємо, правоохоронці вилучили 80 дубів вартістю майже півмільйона гривень. На території колишньої військової частини та ферми незаконно випалювали деревне вугілля.