Вже у грудні розпочнеться будівництво дитячого садка у Зарічанах

1453179077_p1010269Гарна новина для батьків дошкільнят: у Зарічанах біля місцевої школи на початку грудня нарешті почнуть будувати дитячий садок. Про це нашому журналісту розповів кандидат на голову Станишівської об’єднаної територіальної громади Віталій Сорока.

За його словами, на цю подію у селі чекали кілька поколінь. Особливо актуальним будівництво дитячого садка у Зарічанах постало протягом останніх років. Село почало стрімко розбудовуватися, оселилося багато молоді, зросла народжуваність. І хоча при школі діє дитячий садок на дві кімнати, проблему це абсолютно не вирішує.

Завідуюча дитсадком Людмила Анатоліївна Миронова розповіла, що діти тут можуть перебувати лише до обіднього часу.

«Ми дуже чекаємо на повноцінний дитячий садочок у Зарічанах. Цього, що є, на сьогоднішній день абсолютно не вистачає. Орендуємо у школи дві кімнати лише для однієї групи. Це – 23 дитини. Перебувають дітки у нас до обіднього часу. Розумієте, це садочок для дітей, мами яких мають ще одну дитину і знаходяться у декретній відпустці. Лише такі мами можуть забрати дитину в обід додому. Або ж для тих хлопчиків та дівчаток, у яких є бабусі-дідусі. Взагалі в селі проживають приблизно 200 дошкільнят, майже 60 щодня батьки відвозять до житомирських садочків», – розповіла Людмила Анатоліївна.

Місцева жителька Олена, яка є мамою трирічного хлопчика, теж щиро зраділа такій новині. Жінка розповідає, що без дитячого садка молодим сім’ям у селі дуже скрутно. Більшість молодих жінок, маючи бажання працювати, не можуть піти на роботу, бо немає на кого залишити малечу. А завозити дітей до житомирських дитсадків – не у всіх є можливість.

«Дитячий садочок у нашому селі – це давня мрія усіх місцевих родин, які мають маленьких дітей.. Адже за будь-яких погодних умов доводиться відвозити сина до житомирського дитячого садочка, а потім мчатися на роботу. Якщо не встигаю – залишаю на стареньких батьків. Наприклад, у моїх сусідів двоє дітей, яких немає на кого залишити. У Житомирі їх вдалося втиснути у два різні садочки. І тепер цим нещасним батькам хоч розірвися… Крім того, підрахуйте:  вартість проїзду з села до Житомира і повернутися додому 10 гривень. Це – 230 гривень на місяць. Крім того, платимо гроші за харчування дитини у садочку 350 – 400 гривень. Також на різні потреби. А якщо в родині багато дітей, а ще ж потрібно їх чимось нагодувати, одягнути… Я не розумію, як у такому великому селі, де є багато молоді та дітей, досі немає повноцінного дитячого садочка? Тому я від усіх батьків щиро дякую людям, які попрацювали над тим, щоб садочок почали будувати вже цьогоріч!» – каже Олена.

За словами Віталія Сороки, якби керівництво Зарічанської сільської ради не намагалося вплинути на результати першого тендеру, а в результаті «завалити» його взагалі, то будівництво дитячого садка в селі розпочалося б ще влітку.

Наприкінці минулого року для початку будівництва дитсадка було виділено близько 2 мільйонів гривень. У першому в історії Зарічанської сільської ради тендері на визначення підрядника з будівельних робіт взяли участь кілька копаній, серед них – «Комунальник», «Фаворит» та «РОС». Переміг у цьому тендері «Комунальник», запропонувавши побудувати дитячий садок за 7,5 мільйона.

????????????????????????????????????

«Якимось чином керівництво сільської ради в останній день публікації тендеру на порталі державних закупівель відправило інформацію з помилкою, яку виправити нібито не встигли. Сплив термін публікації – і тендер відмінили. Тендерні торги оголосили знову. До слова, відповідно до нового порядку, конкурс повинен був відбутися через систему «Прозорро», але чомусь пройшло все за старою системою – з конвертами. Цікаво, що у «тендерний комітет» не увійшов жоден депутат. Переможця обирали сільський голова, колишній помічник бухгалтера і… прибиральниця. У результаті тендер виграла компанія «РОС».  Я не знаю, яке відношення це підприємство має до сільського голови, але робить усі роботи в Зарічанах: і асфальт кладе, і освітлення ставить, і футбольні поля будує. Компанія-переможець через певні причини не подала пакет необхідних документів, і «Комунальник» все ж виступив у ролі підрядника, але вже за 9 мільйонів гривень», – розповів Віталій Сорока.

За його словами, якби перший тендер пройшов успішно, і керівництво сільської ради не намагалося щось «накрутити», то вдалося б зекономили 1,5 мільйона гривень і вже давно розпочали б будівництво. Віталій Анатолійович каже, що не дивлячись на епопею із тендерами і настання холодів, дитячий садок почнуть будувати вже на початку грудня цього року. Депутатському корпусу Зарічанської сільської ради, до якого він входить, вдалося відстояти це.

«Це буде сучасний дошкільний навчальний заклад, розрахований на сто місць. Не дивлячись на усі негаразди із визначенням підрядника, епопею із тендерами та настання холодів, ми розпочнемо будівництво вже на початку грудня цього року. Як будівельник я знаю, що можна проводити роботи до  мінус 20 градусів. Зима нам не завадить. Вже підписаний договір із підрядником, він отримав 30 % авансу на закупівлю будівельних матеріалів і може приступити до роботи. Думаю, що до весни ми встигнемо вигнати нульовий цикл», – запевнив Сорока.

Кандидат на голову Станишівської об’єднаної територіальної громади каже, що завжди буде підтримувати функціонування та розвиток дошкільних навчальних закладів та шкіл в усіх населених пунктах об’єднаної громади, бо розуміє, що це наше майбутнє та капіталовкладення у завтрашній день.

Нагадаємо, біля Станишівки з’явиться сільськогосподарський ринок.Минуло трохи більше року з того часу, як у Зарічанській сільській раді до роботи приступив новий депутатський корпус, змінилося керівництво. Чим зараз живе село Зарічани, що у Житомирському районі? Що роблять місцеві депутати заради покращення життя селян? Чому деякі нагальні проблеми не вирішуються? Про це та інше у нашій розмові із депутатом сільської ради Віталієм Сорокою.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *