Пацієнтів із психічними розладами, які виникли внаслідок перебування у зоні АТО на Сході, у Житомирській обласній психіатричній лікарні № 1 стало менше. Сьогодні у стаціонарі таких пацієнтів може бути близько 7-9 чоловік. Про це розповів головний лікар Олександр Гусак.
«У період, доки в країні триває антитерористична операція, кількість людей, яким необхідна психолого-психіатрична допомога тільки зростає. В першу хвилю демобілізації у відділеннях ОПЛ № 1 лікувалося більше 30 воїнів. Сьогодні, завдяки роботі волонтерів та додаткових центрів реабілітації, пацієнтів у психлікарні стало менше. У рамках реформування галузі охорони здоров’я в області створені умови для надання екстреної спеціалізованої допомоги особам з тяжкими психічними розладами та планового лікування, в тому числі проведення реабілітації учасників АТО, на що передбачено 30 ліжко-місць», – сказав він.
До слова, з 2014 року у ОПЛ № 1 пролікувалися близько 300 атовців. Отримали консультацію спеціалістів близько три тисячі пацієнтів.
Нагадаємо, у конгрес-центрі Житомирського інституту медсестринства майбутні медики слухали лекцію про те, з якими можливими наслідками та проявами поведінки посттравматичного стресового розладу у пацієнта може зіштовхнутися медпрацівник та яку при цьому надати кваліфіковану першу підтримку. Лабрадор-терапевт Санта допомагає в реабілітації воїнів після АТО. Учасників АТО планують оздоровлювати на базі обласного центру вертебрології.