Черга на комунальний МРТ, що надає послуги на території обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського, розписана до початку вересня. Щодня вдається обстежити близько двох десятків пацієнтів, а обстежених зон – ще більше. Про це розповів завідуючий відділенням променевої діагностики обласної лікарні Анатолій Омельчук.
За словами лікаря, найчастіше обстежують хребет, голову, рідше – суглоби. Кількість пільгових пацієнтів та пацієнтів без пільг майже однакова, а серед пільговиків найбільше людей похилого віку та бійців АТО.
«Кабінет МРТ був відкритий у червні минулого року. Зараз ми працюємо в режимі з 8 ранку до 10 вечора, а також в суботу. Згідно з нормативними документами, норми навантаження без введення контрасту, а зараз ми робимо без контрасту, становить одна година на одну зону пацієнта, наприклад, шийний відділ хребта, грудний, поперековий. Зараз черга на обстеження розписана на початок вересня. Ситуація така склалася тому, що всі прослухали, що обстеження безкоштовне, і всі вважають за необхідне його зробити», – розповів Анатолій Омельчук.
Поза чергою обстеження роблять лише ургентним хворим. Також поза чергою обслуговують учасників АТО. Їх приймають упродовж тижня.
«Комп’ютерний томограф має розвантажити МРТ. Він отримує зображення за допомогою рентгенівських променів. У багатьох випадках деякою мірою він може замінити МРТ, але не повністю. Наприклад, при крововиливах у головний мозок, залежно від часу виникнення, комп’ютерний томограф теж покаже інформацію. Також розвантажиться дослідження хребта, черевної порожнини, яке краще провести на комп’ютерному томографі, де сканування триває кілька хвилин, а на МРТ – до 40 хвилин», – розповів завідуючий відділенням.
За словами лікаря, собівартість обстеження досить висока. До неї входить технічне обслуговування МРТ, цілодобове споживання електроенергії. Крім цього, для охолодження магніту до наднизьких температур використовують високовартісний зріджений гелій, потребують витрат придбання контрасту, інших розхідних матеріалів.
Для усіх категорій пацієнтів обстеження МРТ – безкоштовне. Наразі пацієнти, які не мають пільг, повинні придбати в аптеці лише плівку для отримання знімка, яка коштує 70 грн.
«Якщо за бюджетні кошти будуть закуплені контрасти і одноразові шприци, то розхідний матеріал буде для пільговиків безкоштовний, інші ж будуть купувати його в аптеці», – сказав лікар.
Для того, щоб пройти обстеження, потрібно мати направлення від лікаря, документ, який засвідчує особу, документ, що дає право на пільги, дані попередніх обстежень, а також одноразове простирадло, одноразовий халат або накидку і бахіли. Крім цього, на пацієнтові не повинно бути жодних металевих предметів і синтетичних тканин.
Нагадаємо, у Житомирі розпочав роботу комунальний МРТ, тепер уже офіційно. Комп’ютерний томограф вартістю 12 мільйонів в обласній лікарні запрацює у лютому. Обласна рада знайшла приміщення під відділення гемодіалізу у Житомирі.