Депутати Верховної Ради 7 лютого так і не спромоглися прийняти закон про видобуток бурштину. Останній уже два роки розглядає український парламент, однак крапку поставити у цьому питанні депутатам не вистачає політичної волі. Хто ж саме не хотів, щоб відносини у видобутку бурштину нарешті увійшли у законне русло?
На сайті Верховної Ради значиться, що ініціаторами даного законопроекту є 9 народних депутатів, обраних по округах Рівненщини та Житомирщини. Чотири обранці від нашої області – представники провладних Блоку Петра Порошенка та «Народного Фронту». Однак, як свідчить голосування, саме ці політичні сили, депутати яких хотіли узаконити видобуток бурштину, не підтримали ініціативи своїх однопартійців.
Для повернення до розгляду законопроекту, який вкотре «профілонили» народні обранці, потрібно було 226 голосів. Однак Верховна Рада за присутності 352 депутатів “дала” лише 220.
Найчисленніша у Верховній Раді, пропрезидентська політична сила БПП, яка має у своєму складі 142 нардепи, дала на користь законопроекту всього 88 голосів. Решта 54 обранців утрималися, не голосували або взагалі не знайшли у собі мужності прийти на сесію. Представники Житомирщини – нардепи Борислав Розенблат, Володимир Арешонков, Олександр Ревега та Ірина Суслова підтримали закон.
Друга за чисельністю партія, яка має у своєму арсеналі 81 мандат, – «Народний Фронт». Представники цієї політичної сили дали за довгоочікуваний законопроект всього 56 голосів. А 16 представників «НФ» за проект не голосували, 9 обранців, серед яких і радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко на засідання взагалі не з’явилися. При тому, що як представник правоохоронних органів, останній мав бути чи не найбільше зацікавлений у прийнятті цього закону.
Серед 48 позафракційних депутатів за підтримку узаконення видобутку бурштину висловилися трохи менше половини – 23 обранці.
Одностайно підтримала закон про видобуток бурштину фракція ВО «Батьківщина». «Радикали» та «Самопоміч» виявилися не настільки згуртованими. Серед їхніх представників не проголосували чи утрималися відповідно троє та двоє депутатів.
Сателіти колишньої Партії регіонів – «Опозиційний блок» та група «Воля народу» не дали жодного голосу за законопроект. Утримався з даного питання і екс-губернатор Житомирщини, а тепер – депутат «Опоблоку» Юрій Павленко. Колишній голова і старожил Верховної Ради Володимир Литвин за дане питання не голосував.
З-поміж вихідців із тієї ж Партії регіонів, членів групи «Воля народу» голос «за» спромігся дати лише Тарас Чорновіл.
Один із ініціаторів законопроекту, нардеп від Блоку Петра Порошенка Борислав Розенблат вже встиг відреагувати на дане голосування. З трибуни Верховної Ради він назвав таку поведінку своїх колег «державним злочином», який «покривають правоохоронні органи».
Нагадаємо, що на початку лютого на півночі області знову загострилася ситуація довкола бурштину. У Житомирі викрили підпільний цех з обробки корисних копалин.