На сайті Житомирської міської ради з’явилася електронна петиція, у якій житомиряни вимагають відключити газопостачання до Вічного вогню на комплексі «Монумент Вічної Слави» у Житомирі.
Автор петиції активіст Юрій Градовський розповів, що вже довгий час намагається вплинути на ситуацію та вважає позицію влади у цьому питанні антиукраїнською та марнотратною.
«Вже років три я намагаюсь законними методами потушити цей вогонь. Всі попередні наміри просто розбивались об стіну московства житомирської влади. Останні мої звернення до виконкому відверто блокував такий собі Едуард Кругляк. Розумієте, є чорне, і є біле. З цих двох кольорів ніколи не зробити сірого, як то робиться тепер. Найперше, це тест на україньськість, адже щоб стати європейцем, треба стати українцем – не я сказав. А так – це звичайне московство, “Путін – ми тєбя ждьом”, називається. Як і совєцький танк на майдані Перемоги, скерований гарматою на захід. Крім того, це кошти міського бюджету та навколишнє середовище, над цим мають задуматись економісти та екологи. Щороку міський бюджет сплачує від 120 до 130 тисяч гривень за газ, який там згоряє. А «дєдиваівалі»? Так, воювали, тільки чи за Україну вони воювали? А те, що громада не підпишеться – я впевнений. Тому “громада” і заслуговує на таке життя – сіре і злиденне», – розповів Градовський.
Варто зауважити, що навколо питання припинення газопостачання до Монументу Слави і раніше викликало багато дискусій серед громади. Депутатка Житомирської обласної ради Олена Галагуза, яка також підписала дану петицію, вважає, що прийняття рішення про відключення зекономить значні кошти з бюджету.
«Наразі з’явилася можливість завдяки петиції оприлюднити не лише чиюсь персональну думку, а й позицію інших. Мова не про наругу над цим місцем, а дійсно ефективним використанням енергоресурсів. Коли зараз волають про економію газопостачання, це має стосуватися усіх та всього. Ці гроші, а це немалі гроші, мають піти на більш корисні цілі, як-от допомогу захисникам. Також принагідно звертаюся до громади, правоохоронців стежити радше за правопорядком біля монументу, де завжди розкидано сміття, а на вогні ще й полюбляють влаштовувати барбекю. А любителі червоного ганчір’я мають вгамуватися і не розпалювати ворожнечу», – прокоментувала Галагуза.
Петиція опублікована 22 січня і наразі зібрала 44 підписи із 250 необхідних. До закінчення збору підписів лишилось 84 дні.
Нагадаємо,у міській раді зафіксували «накрутку» голосів під електронними петиціями.