Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів нарівні із власниками приватних осель можуть отримати від ПриватБанку так званий «теплий кредит» з метою впровадження енергоефективних заходів. Про це під час прес-конференції 27 квітня сказав директор Житомирського регіонального управління ПриватБанку Вадим Хиля.
«Після того, як ми стали державним банком, ми отримали доступ до тих програм, які раніше для нас були закриті. Зокрема, це стосується програми щодо теплозбереження та енергоефективності. Ми трохи довше, ніж наші колеги, починали цю справу, але зробили так, щоб людина не ходила з папірцями по різних інстанціях, не очікувала в черзі. Це можна зробити через будь-який термінал», – сказав Вадим Хиля.
За його словами, у всіх відділеннях банку охочих отримати «теплі кредити» можуть проконсультувати фахівці.
У рамках державної програми енергоефективності «Теплі кредити» ОСББ зможуть отримати кредит до 2 млн грн, а строк погашення пільгових позик продовжено до 7 років.
«Такі кредити розраховані на утеплення будинків, встановлення енергоефективних вікон, модернізацію систем освітлення тощо. «Теплі кредити» не передбачають першого внеску, термін позики може становити до 7 років та не вимагає застави. ОСББ і ЖБК можуть самостійно обрати підрядника через платформу ПриватМаркет прямо на сайті банку. Перед тим, як розмістити підрядника до каталогу, працівники банку перевіряють його на чесність та якість пропонованих товарів», – додав керівник напрямку з активно-пасивних операцій клієнтів Житомирського РУ ПриватБанку Роман Грицюта.
Ставка таких кредитів складає 18% річних. При чому держава повертає від 40% до 70% суми. Відсоток компенсації залежить напряму від того, скільки членів ОСББ отримує субсидії. Додатково компенсацію по таких позиках надаватиме і місто, і область.
Державну безповоротну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів можна отримати й на купівлю «негазових» котлів та для утеплення індивідуального житла. Це 20% і 35% відповідно.
За словами директора Житомирського регіонального управління ПриватБанку Вадима Хилі, управителі ОСББ та керівники ЖБК не завжди зацікавлені у отриманні «теплих кредитів». Тож розраховують на те, що ініціаторами будуть безпосередньо жителі будинків. Адже вони напряму зацікавлені, щоб суми у платіжках за тепло були меншими. Згідно з чинним законодавством, члени ОСББ та ЖБК можуть ініціювати ці питання на зборах.
У рамках програми «Теплі кредити» на Житомирщині вже оформлено близько 60 кредитів із заявками на компенсацію. По області доступно 100 партнерів-магазинів, де можна купувати товари за згаданою програмою через сервіси «Оплата частинами» та «Миттєва розстрочка».