Депутати обласної ради будуть просити з держбюджету кошти на лікування та реабілітацію учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції. Відповідний текст звернення до Верховної Ради України та Кабміну планують ухвалити на сесії облради 27 липня.
«З 2015 року в області діє програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, якою передбачено проведення лікування та медичної реабілітації, забезпечення ендопротезуванням, протезуванням органів серцево-судинної системи, інтраокулярними лінзами учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, надання учасникам антитерористичної операції, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, грошової допомоги з метою одержання належної медичної допомоги та забезпечення медичним обслуговуванням, проведення лікування та проходження реабілітації за межами області і за кордоном. Всього проліковано у медичних закладах області більше 6700 учасників АТО. З обласного бюджету на лікування захисників Вітчизни виділено 10 213,0 тис. грн., для проходження лікування та реабілітації за межами області – 1 631,0 тис. грн. Разом з тим, фінансових ресурсів обласного бюджету недостатньо для належного фінансування надання медичних послуг та проведення реабілітації для всіх учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, які її потребують. Враховуючи вищевикладене, ми, депутати обласної ради звертаємось з проханням щодо виділення коштів з державного бюджету Міністерству охорони здоров’я України або Міністерству оборони України за цільовим призначенням на лікування та реабілітацію учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції», – йдеться у тексті звернення.
До слова, за період проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганський областях більше 15 тисяч мешканцям Житомирської області надано статус учасника бойових дій, статус інваліда війни набуло 533 особи з учасників АТО, 863 особи належить до категорії членів сімей загиблих учасників АТО та тих, хто під час захисту Батьківщини отримав поранення різного ступеня важкості і потребує, крім стаціонарного лікування, постійної медичної реабілітації.
Нагадаємо, члени виконкому вимагали від ГО «Атошник» показати списки тих, хто отримає житло. Більше 400 земельних ділянок отримали учасники АТО з початку року.