Кілька десятків житомирян, які є представниками міської громадської організації «Гаражний кооператив «Світанок», прийшли 19 вересня на засідання постійної депутатської комісії із земельних питань. Містяни обурені, що майже рік намагаються отримати у власність землю під гаражами, а отримують відкоша від Житомирської міської ради.
«У березні місяці закінчився термін оренди частини землі, на якому розташована частина гаражного кооперативу. Така ж сама ситуація ще по 4 гаражних кооперативах у місті Житомирі. Ми звернулися до міськради із проханням передати у власність земельну ділянку із гаражами. Будівлі зведені не як тимчасові, а як капітальні. Був дозвіл на побудову саме капітальних споруд. Згідно із статтею 41 Земельного кодексу ділянка передається гаражним або житлово-будівельним кооперативам в оренду, або у власність», – каже один із активістів Дмитро Житомирський.
За його словами, міська влада гальмує розгляд цього питання з грудня минулого року по теперішній час. У квітні 2017 року депутатська земельна комісія дала дозвіл на передачу земельної ділянки у власність кооперативу. Але на сесію у квітні розгляд цього питання так і не винесли.
«Втрутився юридичний департамент Житомирської міської ради. Причепився до назви, що ми не гаражний кооператив, а громадська організація і гаражний кооператив лише за напрямком діяльності», – додав активіст.
У юридичному департаменті житомирянам радять перереєструвати гаражний кооператив, щоб у його назві не було визначення «громадська організація». Але вони бояться, що оскільки новостворена юридична особа не буде правонаступником попередньої, вони втратять навіть ті права, які мають на сьогодні.
У свою чергу директор юридичного департаменту міської ради Євген Черниш наполягає на тому, що кооператив «Світанок» треба перереєструвати як гаражний.
«Ми їм пояснили, що треба зробити, щоб скористатися своїм правом на отриманні земельну ділянку у власність. Для того, щоб це зробити, вони мають бути гаражним кооперативом, а не громадською організацією», – сказав директор департаменту.
На запитання, чи втратять члени кооперативу свої права після перереєстрації, Євген Черниш так і не дав відповіді.
Нагадаємо, що Житомирська міська рада передала у власність обслуговуючому кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Кварталбуд-24» земельну ділянку під забудову. Хоча, згідно із Земельним кодексом, безоплатно земля передається гаражним та житлово-будівельним кооперативам. У серпні минулого року у Житомирській міській раді згадали, що гаражі у районі Хмільників встановлені самовільно.