Під час написання картин слухаю класику або рок, – молодий житомирський художник

Художники – це ті люди, які дарують світу у своїх роботах щось прекрасне. Їхні витвори мистецтва стають джерелом натхнення та предметом захоплення багатьох. Житомир є багатим на таланти. Професійних художників, зокрема, живописців, готують у Житомирському коледжі культури та мистецтв ім. І. Огієнка. Напередодні Дня художника, якій відзначають щорічно у другу неділю жовтня, «Вголос.zt» поспілкувався із молодим житомирським художником. Студент 3 курсу Андрієй Берекель  розповів про справу свого життя, яка розпочиналася з простого хобі.

–  Андрію, як з’явилося бажання писати картини?

Жага до живопису у мене з дитинства. Будучи малим хлопчаком я полюбляв малювати, а в тринадцятирічному віці це стало справжнім хобі. Згодом, я пішов навчатися до школи мистецтв.

–  Чи пам’ятаєш ти свій перший малюнок?

–  Зараз вже й не пригадаю як він саме виглядав, але він мені не подобався, оскільки у мене тоді ще не було практики і тих навичок та вмінь, які я здобув у школі.

–  У якому жанрі живопису ти працюєш?

–  Мені до вподоби пейзажі, портрети, також люблю писати картини на побутову тематику.

–  Чи є в тебе улюблена картина, яку ти вважаєш взірцем живопису?

Так, звичайно. Моєю улюбленою картиною є славнозвісний шедевр Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану». Цей витвір мистецтва мені подобається, тому що на ньому показана одна з найяскравіших сторінко нашої історії – Козацька доба. Автор дуже чітко передав емоції запорожців… Я захоплююся творчістю художників передвижників 18 – 19 століть.

–  Які техніки ти опанував і яка є твоєю улюбленою?

–  Щодо техніки живопису, то їх є дуже багато. Якщо говорити про картини маслом, то це багатошаровий живопис, тобто – лесування. Фарба накладається поетапно на кожен попередній, вже сухий, шар. Так пишуть картини ті, хто не поспішає і виконує досить деталізовану роботу. У масляній та акварельній живописі є така техніка як а-ля прима – коли робота виконується за один раз. Дана техніка застосовується для того, щоб «впіймати» перше враження від побаченого і передати його. На відміну від лесування, а-ля прима дає можливість залишатися роботі «свіжою». У цій техніці працюють художники-експресіоністи. Моєю улюбленою технікою є лесування, так як мені подобається деталізація. Що стосується акварельних робіт, то тут я комбіную лесування з а-ля примою, робота тоді є не лише деталізованою, а й свіжою.

–  Скільки приблизно часу займає написання картини?

 У кожного художника це індивідуально. Час написання залежить від багатьох факторів – тематики, розміру майбутньої картини, підбору матеріалів… Якщо композиція у жанрі побуту, то я для її створення витрачаю майже місяць. Найшвидше можу написати портрет. Для цього мені достатньо одного дня.

–  У тебе є чітко визначений час, коли ти створюєш свої картини?

 Ні, не має. Я можу творити вранці, вдень, ввечері – усе це залежить від натхнення.

–  Чи бувають такі моменти, коли немає натхнення і що ти з цим робиш?

 У житті бувають різні ситуації. Натхнення для творчості завжди потрібно з чогось черпати. Наприклад, це можуть бути книги, картин або щось інше – прекрасне. Особисто мене досить часто надихають друзі та хороша музика. Під час створення своїх робіт люблю слухати класику або рок, дані жанри допомагають зосередитися. Масова музика не подобається, оскільки у ній багато «сміття», яке заважає думати, але бувають і винятки.

–  Що ти плануєш робити після закінчення навчання в коледжі?

 Я планую вступити у ВНЗ та почати реалізовувати себе як художника-ілюстратора, організовувати виставки.

–  Що б ти хотів побажати художникам-початківцям?

 Я бажаю їм наснаги, терпіння, натхнення. Нехай вони намагаються отримувати більше вражень від навколишнього світу. Художник у своїх картинах має спонукати людей до чогось прекрасного.

Автор: Аліна Гаркава.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *