На території Андрушівського лісництва державного підприємства «Попільнянське ЛГ» інспектори з охорони навколишнього природного середовища знайшли вольєр у якому приватне товариство утримувало 95 оленів благородних, 90 ланей, 25 козуль, 84 муфлони, 117 кабанів та 3 лосі. У вольєрі мисливських тварини пошкодили дерева на суму 2 млн 543 тис. грн. Про це повідомили у державній екологічній інспекції у Житомирській області.
«Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області проведено планову перевірку ТОВ «Каміа Плюс» мисливські угіддя якого розташовані на території ДП «Попільнянське ЛГ» Андрушівського лісництва, загальна площа угідь становить 5 тис.709 га. В ході проведення перевірки в лісовому масиві вищезазначеного лісництва виявлено вольєр для утримання мисливських тварин площею 489 га, в якому утримуються 95 оленів благородних, 90 ланей, 25 козуль, 84 муфлони, 117 кабанів та 3 лосі. При обстеженні вольєру було виявлено чисельні порушення природоохоронного законодавства, зокрема мисливськими тваринами пошкоджено до ступеня припинення росту лісові культури ялини в кількості 4 тис. 808 штук, а також майже у всіх дерев обдерта кора», – йдеться у повідомленні.
Екологічна інспекція наразі вирішує питання щодо притягнення керівника ТОВ «Каміа Плюс» до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, а також за знищення та пошкодження лісових культур товариству виставили претензія на відшкодування збитків на суму 2 млн. 543 тис. грн.
До слова, на території Житомирської області зареєстровано 93 користувача мисливських угідь. Серед них є: державні підприємства, громадські організації, приватні сільськогосподарські підприємства та товариства з обмеженою відповідальністю. Державна екологічна інспекція у Житомирській області постійно проводить планові та позапланові перевірки користувачів мисливських угідь на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства.
Нагадаємо, майже 10 мільйонів збитків завдали “чорні” лісоруби лісам області. Лісівники області порахували, що цьогоріч виростили 39 мільйонів сіянців.