З початку року у Житомирській області 367 учасників антитерористичної операції отримали іншу спеціальність та продовжують навчання за програмою професійної адаптації. Ця програма спрямована на відновлення та вдосконалення професійних навичок і вмінь бійців, як невід’ємної складової адаптації до життя в мирних умовах. Про це повідомили на офіційному сайті департаменту праці та соціального захисту населення ОДА.
“Соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції охоплює всіх учасників АТО. У тому числі: працюючих, непрацюючих, безробітних, військовослужбовців, працівників усіх силових структур, тощо, яким встановили статус учасника бойових дій, інваліда війни або учасника війни. Бійці можуть оволодіти робітничими професіями, отримати іншу спеціальність на основі здобутого раніше освітнього рівня, підвищити кваліфікацію чи спеціалізацію. За цією програмою у цьому році вже отримали та продовжують навчання 367 учасників АТО. З них на курсах водіїв автотранспортних засобів – 343 та на курсах з вивчення англійської мови – 24”, – йдеться у повідомленні.
Варто зауважити, надання послуг професійної адаптації здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, одноразово та у порядку черговості.
До слова, зазначена програма буде діяти й у наступному році. Для отримання послуг професійної адаптації необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного місця проживання із відповідною заявою та документами.