Протягом шести років 89 жителів області захворіли на лептоспіроз, з них двоє людей померли. Хворіють на лептоспіроз переважно чоловіки. Про це повідомили у обласному лабораторному центрі Міністерства Охорони здоров’я України.
«В Житомирській області щорічно реєструються поодинокі випадки лептоспірозу. З 2001 по 2017 рік було зареєстровано 89 випадків, з них 2 – з летальним наслідком. Хворіють на лептоспіроз переважно чоловіки. Це пояснюється перш за все їх активним спілкуванням з природними осередками під час сільськогосподарських робіт і особливо при ловлі риби в стоячих водоймах. Воротами інфекцій для лептоспірозу є слизові оболонки травного тракту, носоглотки, іноді – статевих органів і сечових шляхів, а також пошкодження шкірних покривів. Захворювання носить чітко виражений сезонний характер: липень – жовтень. Частіше усього хворі заражаються при купанні, ловлі риби та заготівлі сіна в заболочених місцях, при догляді за худобою в домашньому господарстві, на тваринних фермах та при контакті з гризунами вдома і на роботі», – йдеться у повідомленні.
Лептоспіроз – це інфекційне природно-вогнищеве зоонозне захворювання , яке характеризується ураженням печінки , нирок і нервової системи на тлі загальної інтоксикації. Нерідко дане захворювання супроводжується геморагічними симптомами і жовтяницею. Резервуаром збудника лептоспірозу є дикі гризуни (щури, миші), свійські (свині, велика рогата худоба, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини, які виділяють лептоспір у довкілля з сечею.
Нагадаємо, майже 40 жителів області постраждали через спалахи кишкових інфекцій. Спалах гострої кишкової інфекції: захворіли 6 працівників, які харчувалися у їдальні комбінату.