В населених пунктах області провели дослідження питної води централізованого водопостачання. Основними причинами невідповідності питної води гігієнічним вимогам є підвищений вміст заліза, марганцю, загальної жорсткості та кольоровості. Про це повідомили в Житомирському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України.
«Найгірша якість води централізованого водопостачання за санітарно-хімічними показниками в Попільнянському, Ружинському, Лугинському, Радомишльському, Новоград-Волинському, Баранівському, Пулинському. Овруцькому, Народицькому, Чуднівському, Любарському районах. За мікробіологічними в Новоград-Волинському, Пулинському, Народицькому, Чуднівському, Любарському, Романівському районах», – йдеться у повідомленні.
Основними причинами невідповідності питної води гігієнічним вимогам є підвищений вміст заліза, марганцю, загальної жорсткості та кольоровості, що пов’язано з наявністю джерел забруднення, застарілою технологією очищення та зношеністю технологічного обладнання та водогінних мереж. До слова, централізованим водопостачанням забезпечено лише 30% населення області. Решта населення споживає воду з колодязів та локальних свердловин, які внаслідок використання незахищених поверхневих водоносних горизонтів та зазвичай незадовільного їх санітарно-технічного стану не гарантують епідемічної безпеки людей. Вміст нітратів в питній воді в деяких населених пунктах області перевищує вміст гранично допустимих концентрацій від 1,5 до 4 раз.