«Безкоштовна медицина»… Я взагалі не розумію чому ці слова часто звучать в одному словосполученні?! Та й чи може медицина в Україні бути безкоштовна???
Чому платня за послугу від медичного закладу приховується за терміном «благодійний внесок», при тому всьому, що кожен пацієнт, дає «подяку» лікарю, а йдучи додому бідкається, що заплатив купу грошей, а може й останні…
Знову ж таки якось дивно те, що коли працівники лікарні говорять пацієнту про добровільний «благодійний внесок», який в принципі ж можна не платити, то вони кілька разів перепитують на прийомі: «А чи заплатили ви…?». Це мені нагадує кредит безвідсотковий, коли тобі говорять, що переплат немає, а під час оформлення документів розумієш, що переплачуєш чималеньку суму…
Відхилюсь від теми… Але, між іншим, дуже часто лікарі,(мені абсолютно не зрозуміло чому!) назначають препарати дорожчі, більш розрекламовані, а ніж ті, що можна було б купити у два рази дешевше, але з тією ж діючею речовиною та отримати той же ефект. Знову ж таки чийсь хитрий план, робити рекламу своєї марки через лікарів? Це якийсь безкінечний та заплутаний ланцюг.
Якщо ж медицина платна, то і якість повинна бути відповідна. Як нам, звичайному народу, боротись з цим? Як уникнути оплат за послугу та отримати гарне обслуговування? Що робити соціально незабезпеченим людям, коли пенсія 1200 грн, а витрати на ліки майже такі самі? На жаль, деякі старенькі знайшли вихід з ситуації – не ходять по лікарнях і чекають…! Знаю це з досвіду знайомих… Та й що там говорити – сама теж часто нехтую здоров’ям, адже перший візит до лікарні – це лише початок… початок викачування грошей. Але ж це не правильне рішення, і ми це знаємо!
Можливо медичне страхування? Але сумніваюсь, що ми, українці, перейшли на нього б з легкістю. Більшість з нас не захоче в обов’язковому порядку щомісячно платити кошти, бо колись вони зможуть знадобитись на лікування.
Ні для кого не секрет, що Німецька медицина має статус однієї з найкращих та найефективніших в світі. Та й майже кожен мешканець незалежно від статусу має доступ до медичного обслуговування. Проте поняття «безкоштовна медицина» там не існує. Все якісно, але дорого. В США з якістю гірше). Але для малозабезпечених родин є спеціальні програми, створені допомагати людям. Одна з них спрямована на надання послуг людям пенсійного віку та передпенсійного віку, які мають проблеми зі здоров’ям. А щоб скористатись іншою, то потрібно довести, що фінансова ситуація нижче певного рівня. Є також, здається, програма, яка надає страхування ветеранам та іх сім’ям. А так як медичне страхування в багатьох країнах є обов’язковим, то бідні люди б мали радіти таким програмам, проте скористатись ними досить складно. Хтось порівнює це з човником на колесах: коли сісти можна, а пливти – ні. Виходить, жодна країна не знайшла ідеальну формулу: “якісно та доступно”???
Потрібно збільшити фінансування в галузь медицини! Причому, переконана, що у держави гроші є… Але розходяться по великих кишенях можновладців. Ми маємо родючі землі, корисні копалини, багаті ліси… Навіть, газ свій! Ми найбагатшою країною мали б стати!
Дуже шкода, що я так і завершу, не давши відповіді на основне запитання. Тож будьте крепкі та не забувайте про профілактику!!! Профілактика хоч не рішення проблеми, але це дешевше!