Органами прокуратури Житомирської області, як одним із спеціально уповноважених суб’єктів у сфері запобігання корупції, відповідно до положень ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», з початку цього року внесено органам державної влади та місцевого самоврядування 103 подання з вимогою усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень, пов’язаних з корупцією. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
«Кожне прокурорське подання розглянуто та прийнято відповідні рішення. У більшості випадках проведено службові перевірки та вжито заходи для усунення встановлених порушень. Усього, за результатами розгляду актів прокурорського реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 60 посадових осіб», – повідомив прокурор області Любомир Війтович.
Цьогоріч до суду скеровано 54 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, з яких майже два десятки складені органами прокуратури. За розглянутими на даний час протоколами, судами притягнуто до відповідальності 23 посадовці.
Як уже повідомлялося, стосовно одного правопорушника судом прийнято рішенням про конфіскацію майже 4 млн грн неправомірно одержаного доходу. Це – підприємець, який, ставши службовою особою державної лісової охорони, продовжив займатися підприємницькою діяльністю, пов’язаною із лісопильним виробництвом, оптовою торгівлею деревини, у тому числі і за кордон.
«Переважна більшість викритих адміністративних порушень стосувалася невиконання вимог посадовими особами щодо повідомлення про конфлікт інтересів, обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. На винних судом накладено стягнення у виді штрафу на загальну суму понад 55 тис. грн», – уточнив прокурор області.
Нагадаємо, з декларації Чиж зникли автомобіль «БМВ» та старший син. Дружина Петра Сауха тримає для себе місце у ЖДУ, – активіст.