Бюджет об’єднаних територіальних громад наповнюватиме переважно податок на землю, – селищні голови

Наповнення бюджету територіальних громад буде здійснюватися переважно з податку на землю. Про це розповіли голови об’єднаних територіальних громад під час спілкування з журналістами.

Новоборівський селищний голова об’єднаної територіальної громади Георгій Рудюк, хоч і працює в нових умовах лише 2 місяці, але вже має амбітні плани.

“Наша громада однією з перших об ’єдналася. У нас дуже вигідне географічне положення і ми цим скористаємось. На території нашої громади – географічний центр Житомирщини, вигідне транспортне сполучення: 2 залізничних станції та автодорога Житомир-Коростень. Ми визначимо зони пріоритетного розвитку, місця для інвестиційних площадок. У нас розташований унікальний пам’ятник архітектури XVI ст. – козацька церква та найбільше в області штучне водоймище на березі річки Ірша, тому ми маємо можливість розвивати рекреаційний зелений туризм, будувати бази відпочинку. Основним джерелом формування бюджету горомади буде податок на землю. Зараз ми проводимо інвентаризацію земель, бо до складу громади додалося 17 населених пунктів, населення збільшилось вдвічі і становить 8756 чоловік, територія – 209,7 км²”, – розповів він.

очистка води-1

Сільський голова новоствореної Високівської тереторіальної громади Микола Бородюк задоволений досвідом об’єднання громади. За його спостереженнями, основою формування надходжень до місцевого бюджету також є податок на землю.

“Люди повірили нам і сьогодні ми маємо позитивний результат об’єднання – до нас приєдналися ще дві сусідні сільські ради. Наша головна мета оптимізувати апарат управління, а не розбудовувати його. Пріорітетом для нас є галузь освіти, яка забирає багато бюджетних коштів на освітлення і опалення. Тому першочерговий проект громади – це економія бюджетних коштів шляхом термосанації будівель, заміни освітлення на сучасні світлодіодні ліхтарі та будівництво котельні на альтернативних видах палива місцевого значення. Також приділяємо увагу розвитку інфраструктури доріг в усіх селах. Основний податковий резерв – земля. На нашій території діють кілька великих агроформувань, вони арендують значні земельні площі. Тому надходження до місцевого бюджету від податку на землю навіть переважає податок ПДФО”, – розповів він.

сільський голова

Нагадаємо, що на розвиток Житомирщини держава виділила більше 100 мільйонів гривень.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *