Депутати обласної ради звернуться до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням вжити невідкладні заходи щодо перегляду проекту Стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 року, яку було схвалено таємно, з метою «тіньової» приватизації лісів. Відповідний текст звернення мають затвердити у ході сесії облради 21 грудня. Відповідний проект рішення оприлюднили 18 грудня.
На засіданні Кабінету Міністрів України 15 листопада 2017 схвалили проект Стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 року. Проект документа розглянули без громадського обговорення та погодження із зацікавленими органами. Депутати обласної ради переконані, що ліси України є об’єктами права власності українського народу, і тому подальший розвиток та реформування лісового господарства повинно бути виваженим та підтриманим у суспільстві.
«Стратегія передбачає кардинальну зміну системи управління, а саме: передачу функцій здійснення господарської діяльності у сфері лісового та мисливського господарства новоствореному суб’єкту господарювання з невизначеною організаційно-правовою формою. Більше того, реалізацію заходів, визначених Стратегією, планується здійснювати за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів лісокористувачів, а також інших джерел, у тому числі коштів іноземних інвесторів. Пропозиція щодо створення єдиного державного підприємства, яке б опікувалось всіма державними лісами України, була негативно сприйнята у експертному середовищі та жорстко розкритикована суспільством. Організація єдиної господарської структури, а в інтерпретації схваленої Урядом Стратегії – акціонерної компанії – буде мати незворотні наслідки для України: приватизація державних лісів; монополізація ресурсу; банкрутство деревообробного сектору; глобальна деградація лісових екосистем; масове вивільнення людей, що тягне за собою зубожіння сільського населення; втрата кваліфікованих кадрів тощо», – йдеться у тексті звернення.
Приклад інших пострадянських країн свідчить, що кардинальні зміни структури управління призводять у деяких випадках до катастрофічних наслідків для екології та економіки держави. Депутати обласної ради звернуться з проханням втрутитись у дану ситуацію та вжити невідкладних заходів щодо перегляду проекту Стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 року, яку було схвалено таємно, з метою «тіньової» приватизації лісів, та не допустити її реалізації, попередивши знищення зелених легенів України.
До слова, на Житомирщині державні лісогосподарські підприємства у 2016 році до державного бюджету сплатили 217,7 млн грн податків, Єдиного соціального внеску – 131,5 млн грн. До місцевого бюджету у 2016 році було сплачено 182 млн грн.
Нагадаємо, сотні лісівників вийшли на мітинг під стіни Житомирської РДА з вимогою не підтримувати реформування лісового господарства. Мова йде про реалізацію ухваленої Кабміном «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року».