У Житомирській області на кожну тисячу жінок припадає лише 868 чоловіків. Про це повідомили у головному управлінні статистики області. А серед довгожителів області у віці 100 років і старше – 255 жінок і лише 25 чоловіків.
«Структура населення Житомирщини за статтю характеризується чисельною перевагою жінок, частка яких на початок 2017 року складала 53,5% від його загальної кількості. Тобто, на кожну тисячу жінок припадало 868 чоловіків»,- йдеться у повідомленні.
Разом з тим слід зауважити, що співвідношення статей з віком змінюється. Серед новонароджених на 1000 дівчаток припадало 1070 хлопчиків, при переході до молодих вікових груп співвідношення статей зрівнюється, а починаючи з 38-річного віку спостерігається кількісна перевага жінок, яка особливо гостро відчувається серед довголітніх людей. Адже у віці 80 років і старших жінок утричі більше, ніж чоловіків, а серед довгожителів області у віці 100 років і старше – 255 жінок і лише 25 чоловіків. Середній вік населення на початок року складав 40,5 років, у тому числі жінок – 43, а чоловіків – 37,5 років.
Найстарішими жителями області є мешканці Ружинського району – їх середній вік становить майже 44 роки, а наймолодшими – Олевського району – 37 років. Серед міст обласного значення наймолодшим є населення міста Житомира – 39,5 років, а найстаршим – Бердичева – майже 42 роки.
Нагадаємо, на території Житомира живуть представники більше двох десятків різних національностей. Найбільше на території обласного центру проживає українців. Значний відсоток становлять росіяни, поляки, білоруси, а також євреї.