Екологи стверджують, що річки Случ та Хомора стали чистішими

Працівники Державної екологічної інспекції у Житомирській області 13 липня обстежили річку Случ та її притоку – річку Хомора з  метою  встановлення  якості  води  у  водоймах та виявлення ймовірних забруднювачів водних об’єктів. Лабораторією Державної екологічної інспекції у Житомирській області під час обстеження було відібрано 13 проб поверхневих вод. Про це повідомила прес-служба Держекоінспекції у Житомирській області.

«Вода в річці Случ перебуває в нормальному стані і її можна використовувати для загального та спеціального водокористування, а саме: напувати худобу, купатися, рибалити, поливати присадибні ділянки тощо», – йдеться у повідомленні.

З річки Хомори від межі Житомирської та Хмельницької областей до місця впадіння в річку Случ відібрано три проби води, по річці Случі – 10 проб. Лабораторними дослідженнями засвідчено, що якість води в річках покращилася по всіх показниках у порівнянні з пробами, які були відібрані та досліджені в березні-квітні 2016 року. Однак чотири відібрані проби води зі Случі від міста Баранівки до Новограда-Волинського засвідчили, що якість води залишається незмінною майже по всіх показниках.

SONY DSC
SONY DSC

Як повідомила прес-служба облдержадміністрації, районний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на річках Хомора та Случ розробив технічне завдання по проведенню розчистки русла річки Хомора від донних мулових відкладів та осаду на території Першотравенської селищної ради.

«ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика»  найближчим часом приступає до виконання робіт з проведення розчистки русла річки Хомора із застосуванням драглайну та мулового насосу від донних мулових відкладів та осаду на території Понінківської селищної ради  від місця скиду та на території Першотравенської селищної ради. А також забезпечить вивезення піднятих донних відкладень та осаду на власні очисні споруди», – розповіли у прес-службі.

Уже відновлено роботу однієї паралельної лінії очистки, тривають заходи з відновлення другої лінії. Також відновлена аерація, робота першого та другого радіального відстійника, колектора та встановлений бетонний лоток.

Нагадаємо, у 32 населених пунктах області Житомирський обласний центр радіологічного контролю виявив перевищення допустимих рівнів забруднення цезієм-137, зокрема у молоці та м’ясі. За сім місяців поточного року відібрано і перевірено 7576 проб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *