Екс-начальнику житомирського полігону твердих побутових відходів суд дав два роки позбавлення волі умовно. Колишній начальник полігону підписував документи на видачу та використання паливно-мастильних матеріалів для бульдозерів, які періодично не працювали. Про це йдеться у матеріалах вироку Богунського районного суду.
«Складаючи заправочні листи та змінні декадні рапорти машиністів на видачу та використання паливно-мастильних матеріалів щодо роботи на полігоні бульдозерів Т-130 та Б-10М, керівник не перевіряв достовірність викладеної в них інформації. Оскільки вказані механізми періодично перебували у технічно несправному стані та у зв’язку з цим ніяких робіт не виконували. Документи він подавав до бухгалтерії КАТП-0628, яка щомісячно на їх підставі проводила списання паливно-мастильних матеріалів», – йдеться у матеріалах.
Власне, з серпня по листопад 2011 року та у січні 2012 року були необґрунтовано списані паливно-мастильні матеріали комунального автотранспортного підприємства 0628 на загальну суму 133 218 грн 04 коп.
У судовому засіданні колишній начальник полігону заявив, що ніколи не викрадав і нікому не видавав пальне без відповідних документів.
«За полігоном були закріплені два бульдозери. Коли вони потребували ремонту, то працювали орендовані, на які іноді також видавалось пальне. Паливно-мастильні матеріали привозили на полігон в бочках відповідно до замовлення, вони зберігалися в спеціальному приміщенні, яке було зачинене. Бульдозеристи брали його при необхідності, складали відповідні рапорти, паливо видавалося по годинам роботи. Все це оформлялося відповідними бухгалтерськими документами», – пояснив він.
Відповідно до інформації обвинувачення, керівник вносив до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, складав і видавав неправдиві документи. Проте доказів цього сторона обвинувачення не надала.
Тому чоловіка судили за службову недбалість, тобто неналежне виконання своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.
Суд визнав колишнього керівника полігону твердих побутових відходів винуватим у скоєнні злочину, передбаченого ст. 367 ч. 2 КК України та призначив покарання у вигляді двох років умовно, поклавши на нього обов’язки повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи, не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції. Крім того, стягнути з засудженого процесуальні витрати в сумі 586 грн 80 коп. за залучення експерта та на користь комунального підприємства «АТП-0628» – 133 218 грн 04 коп. причиненої шкоди.
Нагадаємо, новим начальником житомирського ТТУ став Нечуйвітер, який за часів Віри Шелудченко очолював комунальне автотранспортне підприємство – 0628. Зйомка з квадрокоптера: як у Житомир їдуть львівські фури зі сміттям.