Незважаючи на високі результати діяльності працівників Музею космонавтики імені С.П. Корольова, національну експозицію можуть віддати до Києва. Все через те, що обласна рада не може забезпечити достатнє виділення коштів на його діяльність. Про це під час засідання гуманітарної депутатської комісії обласної ради повідомила директор музею Ірина Дячук.
За її словами, протягом останніх трьох років музей показав досить високі результати роботи. Зокрема, кількість відвідувачів зросла на 25%. Ще на 20% зросла кількість музейних експонатів, а фінансовий звіт перевиконаний у три рази.
“Хочу підкреслити, що це все відбувається без жодного збільшення наших ресурсів. Фактично з 2011 року нічого не змінилося ні в плані матеріальної бази, ні в кадровому плані. Тобто таке зростання досягнуто лише завдяки впровадженню нових методів роботи. Але незважаючи на інтенсивну роботу працівників, ресурс до цього часу обмежений. І ми вже просто вибаваємося із сил, адже робота виконується суто на одному ентузіазмі працівників. Музей навіть немає фондового відділу. Уявляєте, національна колекція є, а фондового відділу немає”, – пояснила директор музею.
Ірина Дячук вважає, що основною проблемою є те, що область не може нормально утримувати Музей космонавтики. Якщо це не зміниться, експонати доведеться передати до Києва.
“Якщо область фактично не може утримувати Музей космонавтики – можна залишити меморіальний будиночок Корольова, який стане частиною Краєзнавчого музею, а унікальну колекцію експонатів перенести до Києва. Там є місце для розміщення цих експонатів. Ми можемо це все втратити, якщо не отримаємо законну підтримку. Ми показали, що ми можемо працювати і як ми це робимо невеликою командою. Але є фінансові потреби та необхідність розширення штату, що надасть нам нормальні умови для продовження роботи. Ми не ставимо ніяких ультиматумів, а просто не в змозі і надалі так працювати”, – заявила Ірина Дячук.
Після отриманої інформації члени депутатської комісії одноголосно вирішили звернутися до Кабміну, Верховної ради та Президента України з листом щодо надання Музею космонавтики імені С.П. Корольова статусу національного.
Нагадаємо, що у Музеї космонавтики ім.С.П.Корольова 30 вересня відбувся проект – “Європейська ніч учених”. “Загадки Всесвіту” – такий девіз надали заходу його організатори. У рамках заходу житомиряни взяли участь у майстер-класі «Стань конструктором космічних ракет і апаратів», спостерігали за зоряним небом за допомогою телескопів, присутнім демонстрували хімічні експерименти та фізичні досліди, прочитали цікаву лекцію “Майбутня подорож до Марсу”. Крім того, у музеї відбулася репрезентація «Національний центр управління та випробування космічних засобів Державного космічного агенства України. Напрямки діяльності та технічні можливості» та виступ учасників лайт-шоу “Загадки Всесвіту”.