Елітна афера: прокуратура, мерія та сумнівний кооператив

Депутати міської ради без аукціону, порушуючи законодавство, віддали «елітну» земельну ділянку сумнівному кооперативу.  Рішення про передачу лобіювала прокуратура…

Ще у березні цього року прокуратура Житомирської області та обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Кварталбуд-24»» одночасно звернулися до міської ради. Тоді прокуратура просила земельну ділянку за адресою Бульвар Тетерівський 2,4,6,9/1, а «Кварталбуд-24» – за адресою Бульвар Тетерівський, 14,16,18,20 та 8,10,12.

IMG_20160531_120604

Так, як 31 березня Президент України Петро Порошенко підписав закон, який унеможливив отримання земельних ділянок державної та комунальної власності в оренду без проведення земельних торгів, прокуратура та «Кварталбуд-24» повинні були йти на земельний аукціон і змагатися з іншими охочими. Але вирішили піти іншим шляхом…

З подачі депутата міської ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Олександра Черняховича, постійна комісія з питань містобудування, архітектури та землекористування 29 березня рекомендувала запропонувати прокуратурі земельну ділянку на Бульварі Тетерівському, при умові передачі земельної ділянки, яка була у власності прокуратури за адресою вул. Перемоги, 52-а, у комунальну власність міста. Фактично помінятися…

IMG_20160531_120652

Прокуратуру така пропозиція задовольнила. Адже використати свою ділянку по вул. Перемоги за призначенням не вийшло: вияснилося, що громада проти забудови за цією адресою. Тому, 21 квітня у листі міському голові Сергію Сухомлину прокурор області Любомир Війтович просить вирішити питання  «обміну» земельних ділянок.

13281883_10206131876071726_471792267_n

Так, 19 травня, порушуючи усі регламентні процедури, питання виноситься на розгляд сесії «з голосу». Заступниця прокурора області Роксолана Гребенюк повідомляє про добровільну відмову прокуратури від права користування земельною ділянкою по вул. Перемоги. Мовляв, на це дав «добро» сам Генпрокурор. Крім того, стає відомо, що нова земельна ділянка  надаватиметься на підставі ст.41 Земельного кодексу України житловому кооперативу «Кварталбуд-24», який нібито створили працівники прокуратури. За словами Гребенюк, 19 квартир у будинку отримають учасники АТО. Обіцяючи квадратні метри атовцям, питання вдається протягнути. Депутати голосують «за».

Як вдалося з’ясувати, цей кооператив не створювали працівники органів прокуратури . «Житлово-будівельний кооператив «Кварталбуд-24»» – це приватна структура. У статутному фонді – 0,00 грн, а у  засновниках – скандально відомі особи, які не мають жодного відношення до органів прокуратури. Кооператив зареєстрований у місті Хмельницькому. Керівником і одним із його співзасновників є Олександр Єрьоменко. Співзасновниками — Анатолій Попов і Юлія Трофімченко. Вони є директорами ще декількох десятків кооперативів, приватних підприємств, товариств з обмеженою відповідальністю. Лише “кварталбудів” створено три десятки.  Крім того, ці громадяни є фігурантами «будівельних» скандалів у Волинській та Харківській областях. Що поєднує прокуратуру і скандально відомих осіб?

Якщо говорити про юридичну складову, то кооператив взагалі не відповідає вимогам законодавства за кількісним складом його учасників. До того ж мета отримання земельних ділянок повинна бути пов’язана з будівництвом та експлуатацією житла для членів кооперативу. У даному випадку гектари ідуть під забудову абсолютно стороннім персоналіям.

У відповіді на інформаційний запит «Вголос.zt» прокуратура області дає зрозуміти, що усі домовленості з «Житлово-будівельний кооператив «Кварталбуд-24»» – носять усний характер. Станом на 26 травня будь-яких договорів не було укладено. На запитання: чи є працівники прокуратури співзасновниками згаданого кооперативу, за чий рахунок учасники АТО отримають квартири і яким чином обиратимуться ці щасливчики, прокуратура відповідає, що не є розпорядником запитуваної інформації. Але у черговий раз нам наголошують на тому, що це все ж був обмін земельних ділянок.

IMG_20160531_154315

З цими ж запитаннями ми звернулися до міського голови Сергія Сухомлина, які він переадресував своєму заступнику Олексію Ясюнецькому. На жаль, ми отримали відповідь, яку інакше як відпискою назвати неможливо. Чиновник повідомив, що земельна ділянка площею 0,56 га, що на Бульварі Тетерівському 16, 18, 20, була передана обслуговуючому кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Кварталбуд-24»» на умовах оренди терміном на 5 років. Сума орендної плати ще не встановлена. А найцікавіше, що про «походження» кооперативу, якому виділили елітний шматок землі у міській раді також нічого не знають! Так, як і не знають, яким чином і за чий рахунок учасники АТО отримають обіцяні квартири. Чи не отримають…

IMG_20160531_154302

Під час прийняття рішення міська рада зобов’язана була з’ясувати правовий статус, мету та підстави створення цього кооперативу. Стаття 41 Земельного кодексу України, на підставі якої було ухвалене спірне рішення, передбачає можливість надання земельних ділянок не обслуговуючим, а лише  житлово-будівельним та гаражно-будівельним кооперативам.

На жаль, чинна влада абсолютно ігнорує даний факт.

P.S З’явилася інформація, що квартир для учасників АТО вже не 19, а – 5. А учасники АТО, яким обіцяють надати квартири – працівники органів прокуратури. “Вголос.zt” зараз намагається перевірити це. Детальніше читайте згодом.

Нагадаємо, прокуратура зі скандалом випросила у депутатів найелітнішу земельну ділянку у місті. Прохання прокуратури «обмінятися» земельними ділянками викликало бурхливе обговорення у сесійній залі. Але рішення було прийняте.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *