У Станишівському садівничому товаристві 24 листопада розгорівся справжній скандал. Кандидат на посаду голови Станишівської об’єднаної територіальної громади Віталій Сорока на прохання місцевих жителів за власний рахунок почав засипати величезну калюжу, яка утворилася посеред центральної дороги. Сільський голова Юрій Матвійчук виступив проти цього та заявив, що дозвіл на ліквідацію калюжі повинен був дати виконком.
Величезна канава, наповнена дощовою водою, перетворила чималий відрізок дороги на дистанцію з перешкодами. За словами тамтешніх жителів, щоб перейти на інший бік цього болота – потрібно «чіплятися» за сусідський паркан. Автомобілі тут плавають, а жінкам з дітьми чи з коляскою – взагалі не проїхати.
Не дивлячись на те, що масив – дачний, на постійній основі тут проживають майже сотня людей. Місцеві жителі розповідають, що спочатку це була звичайна калюжа, яка з часом зруйнувала асфальтне покриття. Тепер вона розширилася до меж цілого болота.
«Подивіться, тут же немає можливості пройти! Після дощів вся вода з цієї калюжі – у мене в дворі. Я вже живу тут три роки. І весь час прошу, щоб засипали її. Заяву писала, питання порушували на управлінні товариства, а нічого так і не робиться. Кажуть, що немає грошей. Хоча власник кожного будинку щороку платить 120 гривень внеску у кооператив. А у нас 440 будинків…», – обурюється власниця будинку, який знаходиться по сусідству з канавою, Валентина Бенедичук.
За словами інших жителів масиву, через те, що садівниче товариство знаходиться за межами Станишівки, місцевій владі немає до них ніякого діла. Люди звернулися по допомогу до кандидата на посаду голови Станишівської об’єднаної громади Віталія Сороки. Кажуть, що не вірили своїм очам, коли через два дні після розмови з Сорокою приїхала машина і почала засипати канаву. Але радіти довелося не дуже довго…
«До мене звернулися місцеві жителі з проханням засипати канаву посеред дороги. Коли сільський голова Юрій Матвійчук дізнався про те, що у товаристві розпочалися роботи із ліквідації величезної калюжі, зателефонував мені і сказав, що ці дії незаконні, що перед тим, як засипати калюжу, потрібно було це узгодити із керівництвом садівничого товариства та сільською радою. Мовляв, я не мав права самовільно розпочинати будівельні роботи, на це повинен був дати дозвіл виконком. Але ж ви бачите, що будівельних робіт тут ніхто не проводить. Калюжу хочемо засипати за власні гроші: спочатку відсівом, а поверх нього – асфальтною фрезою», – розповів Віталій Сорока.
Сільський голова Юрій Матвійчук запевняє, якщо б жителі садівничого товариства не просили про допомогу, а власними силами вирішили владнати проблему із калюжею, їм би теж довелося брати дозвіл в сільській раді.
«У нас є правила благоустрою, які затвердила сесія сільської ради. Будь-які будівельні роботи, зокрема, на дорогах, повинні розпочинатися з дозволу виконкому. Крім того, повинна бути проектна документація. Щоб знати, чому там вода стоїть, де вона береться», – сказав він.
Крім того, Матвійчук зізнався, що як сільський голова «в деякій мірі знав про величезну калюжу», але вирішувати цю проблему повинне було управління садівничого товариства. За його словами, канава утворилася з невеликої ями, яку залишили після проведення газу в товаристві.
Не дивлячись на протистояння місцевої влади, Віталій Сорока продовжив роботу з ліквідації канави. Ініціативні місцеві жителі допомагають розгортати відсів, який привозить вантажівка. Кажуть, що вже 25 листопада робота буде завершена.
Нагадаємо, біля Станишівки може з’явитися сільськогосподарський ринок.У найближчому майбутньому селяни зможуть напряму продавати власними силами вирощену продукцію, а жителі обласного центру купувати найсвіжіші м’ясо, молоко, овочі, фрукти, мед… І все це – без перекупників. Спеціальний сільськогосподарський ринок на ділянці орієнтовною площею у 10 га біля Станишівки планує ініціювати кандидат на посаду голови Станишівської об’єднаної територіальної громади Віталій Сорока. За його словами, така ідея вже назріла давно і має підтримку серед жителів навколишніх сіл, з якими він спілкувався на цю тему.