Служба безпеки України блокувала механізм розкрадання керівництвом складових майнового комплексу одного з держоб’єктів критичної інфраструктури Житомирщини. Про це повідомила пресслужба відомства.
“Оперативники спецслужби встановили, що кілька керівників та посадовців держпідприємства у змові із менеджерами приватної структури організували незаконне «списання» частини обладнання заводу. Менеджмент підприємства забезпечував протиправне розукомплектування та систематично вивозив з території заводу майно, зокрема, електроустаткування, яке перебуває на його балансі. Реалізовували обладнання фігуранти справи через укладання фіктивних договорів місцевим приватним фірмам.
Через дії зловмисників державним інтересам було завдано матеріальної шкоди в особливо великих розмірах. Реальну суму збитків буде встановлено у ході призначених експертиз”, – йдеться у повідомленні.
При обшуках на території заводу та за місцем проживання фігурантів провадження правоохоронці вилучили документацію, комп’ютерну техніку, носії інформації, чорнові записи та печатки, які будуть використані як докази під час досудового слідства.
Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, задіяних в оборудці, та встановлення їх можливих спільників.
Заходи з документування проводилися співробітниками Управління СБ України в Житомирській області спільно зі слідчими поліції під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури.
До слова, об’є́кти критичної інфраструктури — підприємства та установи (незалежно від форми власності) таких галузей, як енергетика, хімічна промисловість, транспорт, банки та фінанси, інформаційні технології та телекомунікації (електронні комунікації), продовольство, охорона здоров’я, комунальне господарство, що є стратегічно важливими для функціонування економіки і безпеки держави, суспільства та населення, виведення з ладу або руйнування яких може мати вплив на національну безпеку і оборону, природне середовище, призвести до значних матеріальних та фінансових збитків, людських жертв.
Нагадаємо, у Новограді викрили масштабне розкрадання лісу, який “оформляли” на безхатченків та вивозили до ЄС. Іноземця, якого 10 років розшукували за розкрадання коштів і затримали у Житомирі, екстрадували “додому”.