Очисні споруди селища Озерного, що у передмісті Житомира, скидають нечистоти у річку Гуйва, яка впадає у Тетерів — вважає активістка Наталія Куркчі. Про це вона розповіла «Вголос.zt».
«Я біолог за освітою і можу стверджувати, що кількість гельмінтів у воді річки Гуйва перевищує всі норми. Причиною є скидання нечистот із очисних споруд просто у водойму. Наш активіст Іван Єщенко розповідав, що його сусід впіймав раків, приніс їх додому, зварив, розламав, а там повно черви. Почали думати звідки — вирішили, що тільки в Озерному може бути, де очисні споруди. Ми виїжджали разом із екологічною інспекцією області і робили заміри. Але видно неозброєним оком, що скидаються нечистоти і риба має ознаки наявності гельмінтів», – розповіла Наталя Куркчі.
У понеділок, 11 квітня, на очисні споруди Озерного виїздила комісія у складі працівників Житомирських обласної та районної державних адміністрацій, державної екологічної інспекції та активістів.
«Воду, яку скидають очисні в Озерному, назвати чистою важко. Вона має дуже неприємний запах. Однак говорити про те, що у воді є підвищена кількість гельмінтів сьогодні ми не можемо. Під час виїзду нам вдалося поспілкуватися із людьми, які ловили рибу на річці Гуйва. Жодних нарікань від них не почули. Та й риба ніяких ознак хвороб не мала. Щоправда, у районі Пряжева на рибі, виловленій рибалками, помітили дивні цяточки, які можуть бути ознакою захворювання. Працівники екологічної інспекції взяли воду на аналіз у кількох населених пунктах Житомирського району, де протікає річка Гуйва і куди відбувається скид з очисних споруд», – розповіла «Вголос.Zt» начальник відділу ЖКГ та цивільного захисту населення Житомирської райдержадміністрації Євгенія Гуленко.
Говорити про забруднення чи скидання нечистот, вважає Євгенія Гуленко, зарано. Висновки можна буде робити тільки після того, як екологічна інспекція проаналізує взяті проби.
За словами чиновниці, до недавнього часу санітарно-епідеміологічна служба постійно перевіряла якість води у річці. Втім у зв’язку із реформуванням згаданої служби, відтепер дослідження води у річках не входить в компетенцію цієї установи.
«Якщо результати аналізів покажуть, що наявне забруднення, будемо у встановленому законом порядку карати винних та вимагати, щоб вони усунули даний факт» – запевнила нас начальник відділу ЖКГ та цивільного захисту населення Житомирської райдержадміністрації.