Комісія із соціально-гуманітарних питань міської ради розглянула проект рішення “Про присвоєння Олегу Ольжичу (Кандибі) та Сціборському М.О. звання Почесний громадянин міста Житомира (посмертно)”, який підготовив депутат від ВО “Свобода” Олег Черняхович. Але присутні не визначилися щодо підтримки проекту рішення, бо думки розділилися. Про це повідомила голова комісії, депутат міської ради Наталія Леонченко.
«Справа в тому, що надзвичайно багато наших відомих земляків, які не дожили до наших днів, але якими пишається місто, заслуговують на таку відзнаку. Наприклад, Сергій Павлович Корольов, Святослав Ріхтер, герої-підпільники і партизани, що боролися із фашистською навалою в окупованому Житомирі у роки війни. Наприклад, наші герої, що сьогодні поклали своє життя за незалежність України… На мою думку, розгляд питання присвоєння звання Почесного громадянина (посмертно) слід організувати з іншим підходом. Варто скласти повний перелік відомих містян, що свого часу внесли вагомий внесок у розбудову міста, мають визначні заслуги перед громадою міста і прославили Житомир далеко за межами міста і країни. Далі винести список на обговорення громадськості, наприклад, шляхом рейтингового голосування на сайті міської ради. Одночасно такий список внести на обговорення у постійних комісіях міської ради. Упевнена, що такий підхід дасть набагато більш об’єктивний результат. Тому прошу колег і друзів підтримати мою ідею», – написала Леонченко на своїй сторінці у Facebook.
Проект рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Житомира» українському поету Олегу Ольжичу та національному діячу Миколі Сціборському зареєстрували у міській раді у липні.
Серед почесних громадян міста поет та композитор Володимир Шинкарук, бізнесмен Петро Рудь, колишній ректор агроекологічного університету Антон Малиновський, художні керівники хореографічного ансамблю “Сонечко» Михайло та Тетяна Гузун, письменник Євген Концевич та інші.
Довідково: Олег Ольжич (справжнє ім’я: Олег Кандиба, 1907–1944) — український поет, археолог і громадський діяч. Син Олександра Олеся. Очолював культурно-освітню референтуру Проводу Українських Націоналістів і Революційний Трибунал ОУН. Був ув’язнений на території концентраційного табору Заксенгаузен. Загинув під час чергового допиту в ніч з 9 на 10 червня 1944 року.
Мико́ла Орестович Сцібо́рський — український державний та військовий діяч, учасник Першої світової війни, діяч УНР, УВО, один з фундаторів ОУН, підполковник, теоретик українського націоналізму, теоретик офіційних видань ОУН, автор численних статей у націоналістичних виданнях, співавтор проекту конституції української держави, за фахом — інженер-економіст.
Нагадаємо, директору Житомирської ЗОШ І-ІІІ ст. № 27 Світлані Короткій присвоять звання «Почесний громадянин міста Житомира». Порошенко присвоїв почесні звання житомирянам. Нові назви отримали 87 вулиць і провулків Житомира.