Комунальне підприємство «Обрядове», у приміщенні якого знаходиться Дім української культури, воює із колишнім керівником. За словами заступника директора підприємства Тетяни Пелех, за часів попереднього директора бухгалтерія в «Обрядовому» практично не велася.
«У 2015 році виручка підприємства становила 82 тис. грн. При цьому витрати склали 82,5 тис. грн. Станом на кінець минулого року підприємство мало кредиторську заборгованість у сумі 80,2 тис. грн. До 1 липня поточного року вже маємо 87,8 тис. грн боргів. І я, і керівник підприємства приступили до виконання своїх обов’язків лише 8 червня 2016 року. І на той момент фінансового плану на підприємстві не було», – сказала Тетяна Пелех.
Фінансовий план КП «Обрядове» розробляли вже нові керівники. За перше півріччя цього року підприємство має збиток майже 18 тис. грн. У трьох перших місяцях року «Обрядове» заробляло в середньому до 5 тис. грн /міс. Бухгалтерія, стверджують на підприємстві, була у надзвичайно занедбаному стані. Виконуюча обов’язків керівника, попри призначення нового директора, лише 2 серпня написала заяву на звільнення.
«У зв’язку зі звільненням колишнього директора маємо виплатити їй компенсацію за усі відпустки, у яких, вона стверджує, не була з 2011 року. Зараз вона з нами сперечається. Вона не задоволена, що не все врахували. Ми зробили запит на персоніфікацію, адже у касових документах був неймовірний безлад. Він заслуговує на окреме розслідування. Сьогодні вона до нас прийде, щоб з’ясовувати, чому ми їй так мало коштів нарахували за відпустки», – додала Тетяна Пелех.
Тим часом, у мерії вважають, що КП «Обрядове» виконує соціальну функцію і, швидше за все, найближчим часом його перетворять у комунальну установу.
«Ми ще думаємо, що робити із цим підприємством. Адже воно фактично не має на чому заробляти кошти. У його приміщенні зараз знаходиться Дім української культури. Функцій реєстрації шлюбу поки що «Обрядовому» ніхто не передав. Фактично, вони можуть заробляти лише на проведенні шлюбного обряду та реєстрації новонароджених», – вважає секретар Житомирської міської ради Наталія Чиж, яка опікується цим підприємством за штатним розписом.
Нагадаємо, що політолог Роман Давиденко вважає, що махінації з Домом української культури повісять на «цапа-відбувайла». Сама ж секретар міської ради Наталія Чиж раніше заявляла, що звітуватися за кошти, витрачені на Дім української культури, не буде. Однак пообіцяла оприлюднити на сайті мерії результати перевірки спеціальною робочою групою.