Триває досудове розслідування розкрадання понад 23 млн грн, призначених для ремонту та переоснащення бронетехніки Збройних сил України. У розслідуванні розкрадання бюджетних коштів з житомирського бронетанкового заводу з’явились нові обставини. Так, 22 лютого розпочато кримінальне провадження за фактом фіктивного підприємництва, що дозволило вивести з державного бюджету через тіньові схеми до 6 млн грн. Про це повідомляє управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ НПУ.
Правоохоронці встановили механізми виводу коштів з легального в тіньовий обіг з їх подальшою конвертацією в готівку.
«Як повідомив керівник підрозділу Дмитро Тишлек, кошти з державного підприємства бронетанкового заводу через посередника перераховувались на рахунки щонайменше 6 фіктивних суб’єктів підприємництва. Два з них були зареєстровані 22-х та 23-річними жителями Луганська, які діяли з метою отримання грошової вигоди без ведення будь-якої господарської діяльності. У результаті ними заподіяно збитку підприємству на загальну суму 5,8 млн грн., а також сформовано кредиторську заборгованість заводу на суму 4,8 млн грн», – йдеться у повідомленні.
За вказаними фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 5 ст. 27 (Види співучасників) ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування проводить військова прокуратура Західного регіону України.
Як уже повідомляв «Вголос.zt», 21 січня Шевченківський районний суд Львова задовольнив клопотання військової прокуратури Західного регіону та арештував заступника директора Житомирського бронетанкового заводу, котрий заволодів коштами держзамовлення у сумі понад 23 млн грн, які передбачалися на ремонту техніки для потреб АТО.
Нагадаємо, зловживаючи службовим становищем, працівники Житомирського бронетанкового заводу за два роки привласнили 20 двигунів вартістю 6,8 млн грн, передавши їх комерційній структурі.