З 1 грудня зростуть розміри щомісячних «добровільних» пожертвувань до «Лікарняної каси Житомирської області.
«У зв’язку зі зростанням вартості ліків, виробів медичного призначення, реактивів, що призвело до збільшення видатків на обстеження і лікування членів ЛК, з урахуванням Положення «Про членство в ЛК» (розмір внеску має складати до 3% від встановленого розміру мінімальної заробітної плати), рішенням правління ЛК (протокол №4-18 від 05.10.2018 року) з 01.12.2018 року встановлюються такі розміри щомісячних добровільних пожертвувань:
- для дорослого населення – 60 (шістдесят) грн.;
- для студентів денної форми навчання до 23 років – 30 (тридцять) грн.;
- для дітей до 18 років – 25 (двадцять п’ять) грн., незалежно від кількості дітей при умові членства одного з батьків;
- вступне добровільне пожертвування – 5 (п’ять) грн», – повідомила дирекція БО «Лікарняна каса Житомирської області».
Соціальні мережі вибухнули критикою. Жителі області обурюються такою новиною та кажуть, що немає змісту продовжувати своє членство у організації. Мовляв, не вигідно.
«Кожний місяць плачу за 4 людей в лікарняну касу. Думала, вже не буду, все одно практично нічого не виписують по ній, малій 1,5 років раз в рік антибіотик за 70 грн, мені правда за останні п’ять років безкоштовно вирізали апендицит та здала аналізи на гормони по лікарняній, які коштували 400грн. Зараз вже підняли плату – 60грн за людину. Ось і питання, чи потрібна вона? Щомісяця 240 грн викидати? Діагностичний вже давно відмовився приймати по ній…», – написала житомирянка Олена у мережі Facebook.
«Дитині виписали антибіотик по ліккасі дешевий так потім прийшлося уколами дорогущими колотись бо той немподіяв,мщей животик порядком перевів. З приводу стаціонару теж думала-дають також саме дешеве, то я за рік за те що заплачу до ліккаси напевно можна купити препарати…, а так виходить платиш в касу, а потім всеодно купляєш…і прям не знаю як правильно зробити, бо для мене 300 грн щомісяця немаленька сума», – обурюється житомирянка Олена Макарчук-Валєрко.
«Не варто платити, викинуті гроші. В лікарнях всеодно скажуть, що ліків, які вам потрібно – немає, ідіть і купуйте. А бінт та вата не дорого коштують», – прокоментувала Людмила Підпокровна.
Нагадаємо, до кінця року житомирським лікарням не вистачає 300 тисяч на ліки онкохворим. У Житомирі планують створити школи у медичних закладах, де діти проходять довготривале лікування.