Після аварії на Чорнобильській АЕС минуло 30 років. За цей час держава не спромоглася забезпечити обіцяним житлом не лише переселенців із постраждалих районів, але й ліквідаторів. Про це кореспонденту «Вголос.zt» розповіла переселенка із села Бондарівки Овруцького району Раїса Жовновська, яка 26 квітня прийшла на мітинг-реквієм до пам’ятного знаку «Чорна біль».
«Щойно сталася аварія, ми переїхали до Житомира. Тяжко живеться, квартири не маємо, мешкаємо в гуртожитку. Кімната – 14,5 кв м. Обіцяли, що дадуть квартиру, але й досі чекаємо. Тут, на мітингу, щоразу щось обіцяють, але це тільки слова, аж боляче дивитись. В нас є друг-ліквідатор аварії ІІ групи Киричук Олександр Леонідович. Вже 30 років минуло, а свого житла не має. У нього двоє діток. Так само живе в гуртожитку. Із наших сусідів ніхто не добився житла, нам навіть не дають його приватизувати», – розповіла жінка.
Полковник у відставці, голова комісії при Житомирській ОДА з питань подолання проблем чорнобильців громадської ради області Володимир Хиля розповів, що за останні десять років коштів на житло чорнобильцям держава не виділяла:
«Протягом 10 років держава не виділяла грошей на житло. У 2017 році цю проблему планують розв’язати. Хоча закон ще не прийнято. Народний депутат Борислав Розенблат буде це питання піднімати, планується з 1 січня 2017-го знову відкрити цю програму, адже у нас черга по місту на квартири тягнеться з 1992 року».
Чи вирішаться застарілі проблеми чорнобильців при новій владі – невідомо. Але голова Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська разом із словами подяки пообіцяла допомогти.
«Від імені депутатів скажу, ми все зробимо, щоб якось допомогти родинам ліквідаторів, впевнена у тому, що ми переживемо ці складні часи разом», – сказала вона.
Нагадаємо, після аварії на Чорнобильській АЕС з постраждалих районів було евакуйовано і переселено більше 200 тис людей.
автор: Оксана ШУЛЬГА
автор фото: Сергій ОМЕЛЬЧУК