Близько трьох десятків учнів Коростишівського професійного аграрного ліцею напередодні 1 вересня дізналися, що спеціальність, на яку вони вступили і мали навчатися вже цього року, скасовано. У самому ліцеї їх запевнили, що таке рішення прийняли в управлінні освіти Житомирської облдержадміністрації.
«Діти приїхали поселятися у гуртожиток перед навчанням і суто випадково дізналися, що їх спеціальність з цього року скасовано. Керівництво ліцею запевнило, що таке рішення прийняли в області», – розповіла «Вголос.Zt» мати однієї з учениць Ольга Лавеха.
За її словами, більшість тих, хто вступав на спеціальність «кухар» – це діти з багатодітних сімей, сироти та інші незахищені верстви населення.
Щоб вирішити ситуацію, близько трьох десятків батьків вирушили 28 серпня до управління освіти облдержадміністрації.
«Із начальником управління, Ларисою Шевчук, нам зустрітися не вдалося. До обіду вона була на колегії освітян, а після обіду на роботі її не було. Нам пояснили, що вже й не буде. Ніхто з керівництва управління до нас не вийшов і не спілкується. Ми не знаємо, що робити і готові перекривати дорогу», – продовжила жінка.
З директором ліцею, Василем Кирилюком, зв’язатися нам не вдалося. За словами батьків, практично після колегії йому стало зле і його забрала «швидка».
Вже вранці 29 серпня журналіст «Вголос.Zt» зв’язався із головою облдержадміністрації Ігорем Гундичем.
«Проблему знято. Групу кухарів у Коростишівському професійному аграрному ліцеї погодили», – розповів голова ОДА.
За коментарем до Ігоря Гундича журналісти «Вголос.Zt» звернулися о 9:31. Вже близько 10:10 питання із ліцеїстами вирішили.
Нагадаємо, що у Романівському районі через порожні класи закрили три школи. У Баранівському районі закрили школу, у якій вчилися 8 дітей.