Магазинам, ресторанам та розважальним закладам Житомира, які працюють вночі, але досі не встановили камери відеоспостереження, можуть обмежити час роботи у темну пору доби. Упродовж 10 днів їхні власники отримають листи-попередження. Таке рішення прийняли члени міськвиконкому на засіданні 1 лютого.
За словами директора департаменту економічного розвитку міської ради Миколи Костриці, нині камери відеоспостереження встановлені у 183 об’єктах торгівлі, що працюють вночі. У 33 об’єктах засобів спостереження немає.
«Відповідно до пункту 1 рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 10.05.2016 р. № 376 «Про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг в нічний час на території м. Житомира» суб’єктам господарювання рекомендовано встановити камери відеоспостереження в об’єктах та на прилеглій до них території з підключенням до системи відеоспостереження «Безпечне місто». При цьому існує ряд проблем. Суб’єкти господарювання не знають та не існує чіткого алгоритму до підключення до системи «Безпечне місто». Наша система не може підключити ту кількість камер, яка пропонується, бо кожен раз нові об’єкти технічно не зможуть це робити. «Міський інформаційний центр» має договір лише з одним інтернет-провайдером ТОВ «Айпіком» – торгова марка ДКС. Усіх суб’єктів зобов’язують підключатися тільки до одного провайдера, що порушує також конкуренцію на ринку. Також підприємці мають придбати програмне забезпечення вартістю понад 2 тисячі, що також є додатковим тягарем для підприємця», – сказав Микола Костриця.
Як повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Микола Дідківський, для того, щоб забезпечити під’єднання до загальноміської системи відеонагляду, видатки має нести не тільки той підприємець, який підключає, а й міська рада.
«Базовим провайдером, який надав найкращу пропозицію для міської ради, коли почали будувати систему відеонагляду, була фірма ДКС, яка зголосилася умовно за 1 гривню, зважаючи на соціальну значимість проекту, надати свої мережі та виконати роботу. Після того, як на певному етапі з розширення системи виникла необхідність залучення інших провайдерів, ми підключили до цієї роботи Net-City і «Фрінет». На сьогоднішній день сигнал від Net-City є на «Міському інформаційному центрі». Що стосується «Фрінету», зараз ведуться технічні роботи – і через два-три дні сигнал буде на «Міському інформаційному центрі». І ми зможемо абонентів цієї мережі також приєднувати до системи. Разом з тим під’єднання до міської системи не є вирішенням проблеми, є альтернатива. Вона може заключатися у тому, що підприємець може запропонувати створення об’єктової системи, з якої він буде збирати та архівувати інформацію системи. Наразі один підприємець пішов по цьому шляху. Щоправда, інформація зберігається не місяць, а сім-вісім днів», – пояснив Микола Дідківський.
Як повідомляв «Вголос.zt», нині у Житомирі за програмою «Безпечне місто» встановлено 180 відеокамер. Найближчим часом у місцях масового скупчення людей додатково буде встановлено ще 45 камер відеоспостереження.
Нагадаємо, житомирські заклади, де продають лотерею, у нічний час не працюватимуть. Власників 8 гральних закладів оштрафують за роботу після 22:00.