Житомиряни й жителі області, які мають індивідуальне опалення, повернуть до Держбюджету «невикористані» субсидії. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів, яка вносить зміни в порядок призначення та надання населенню субсидій. За рішенням уряду, на особових рахунках таких споживачів газу залишиться лише частина надмірно нарахованої субсидії за попередній опалювальний період у еквіваленті 100 кубометрів газу. Про це повідомила прес-служба ТОВ «Житомиргаз збут».
Розрахунок та повернення надлишків субсидій Кабмін доручив провести компаніям, які є постачальниками газу, а також установам соціального захисту населення. Відповідні зміни внесені до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату природного газу постановою від 27 квітня 2016 року № 319.
««Житомиргаз збут» повинен здійснити перерахунок невикористаних сум субсидії 109,3 тисячам клієнтів. Цей процес потребує від компанії внесення суттєвих змін до програмного забезпечення та опрацювання великої бази даних», – зазначив директор газопостачальної компанії в області В’ячеслав Тарасов.
Розрахунок невикористаної суми субсидії визначається за такою формулою: від суми нарахованої за опалювальний сезон субсидії віднімається вартість фактично використаного газу та вартість 100 куб м газу за граничною роздрібною ціною на природний газ для побутових споживачів, що діяла на 1 травня нового неопалювального сезону (це – 6,879 грн за кубометр). Тобто 687,90 грн залишиться на рахунку одержувача, а решта нарахованої, але невикористаної субсидії буде повернуто до Державного бюджету.
«Наприклад, сім’я отримала субсидію за опалювальний період 2015 – 2016 роки у розмірі 3000 гривень, а реально використала газу до 1 травня 2016 року на суму 1500 гривень. Це означає, що до Державного бюджету повернеться: 3000 грн – 1500 грн – 687,9 грн = 812,1 грн», – пояснили у прес-службі.
Ініційований Міністерством соцполітики порядок повернення субсидій може мати зворотну до заощадження дію.
«Протягом минулого опалювального сезону житомиряни намагалися зменшити витрати газу, сподіваючись використати зекономлені кошти в наступні місяці. Крім того, уряд прогнозував монетизацію невикористаних субсидій. Тепер же субсидіанти, що використовують газ для опалення домівок, діятимуть навпаки – витрачатимуть газ так, щоб повністю використати субсидію», – розповіли у прес-службі газопостачальної компанії.
Нагадаємо, цілодобово жителі області зможуть дізнатися стан рахунку за газ. Аварійне дерево у Ружині впало на газову трубу.