Із понад 3 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, майже 90 % перебуває у сімейних формах виховання. А це – опіка, піклування, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї. Про це йшлося під час «круглого столу» – «Забезпечення реалізації права дитини на сімейне виховання» 15 березня.
Під час зустрічі батьки-вихователі розповіли про своїх прийомних дітей, їхні успіхи, проблеми, продемонстрували фото.
«На даний момент у школі навчаються 18 дітей із чотирьох будинків сімейного типу. Ці діти швидко проходять період адаптації, вони чисті, доглянуті, мають необхідне навчальне приладдя, щодня відвідують школу. У всіх цих сім’ях я була вдома, я бачила, як вони живуть. Але мені не потрібно навіть іти туди, тому що по дітях видно все. Є діти, які живуть у звичайних сім’ях, але вони мають набагато більше проблем. Звичайно, багато залежить від того, з якої родини прийшла дитина, який період проживає, в якому віці прийшла, але всі ці діти доглянуті», – сказала директор Житомирської ЗОШ № 26 Ірина Янчук.
На кінець року в області діяли 34 будинки сімейного типу та 197 прийомних сімей, де виховували 608 дітей. Упродовж минулого року створили три будинки сімейного типу та 12 прийомних сімей.
За інформацією прес-служби облдержадміністрації, нині наповнюваність інтернатних закладів становить 40 – 80 %. При такій наповненості 70% коштів спрямовувалися на заробітну плату персоналу і лише 30% – на проживання, харчування дітей, енергоносії та утримання самих закладів. Цьогоріч планується, що фінансування перебування і навчання однієї дитини у таких закладах становитиме 150 тис. грн.
Нагадаємо, у Новоград-Волинському районі подружжя Коркачів взяло під опіку 6 дітей із 2 сімей. 18 дітей усиновили з початку року в області. Один із малюків житиме в США.