У рамках соціальної програми голови Благодійного фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко на Житомирщині пройшов спеціалізований тренінг «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати». У ньому взяло участь 150 освітян.
Метою навчання є допомога представникам освіти опанувати тематику, надати практичні знання з нормативно-правової бази, поділитися успішним досвідом і згуртувати зацікавлених осіб для того, аби вже в новому навчальному році особливі діти отримали більше можливостей навчатися в інклюзивних класах.
«Мені надзвичайно приємно знаходитись у вашому поважному колі однодумців. Ви робите дуже важливу справу для наших діточок – майбутнього України. Це все потрібно для найбільш ефективної соціалізації наших дітей з обмеженими можливостями. Ця робота потрібна не тільки дітям, це потрібно нашому українському суспільству. Сьогодні проблема інклюзивної освіти стоїть в Україні дуже гостро. Я щиро дякую всім вам за вашу працю, яка направлена на те, щоб особливі дітки відчували себе рівноправними членами українського суспільства. Впевнена, що дружньою українською родиною ми зробимо все для того, щоб 1-го вересня сотні особливих діточок змогли сісти за парти зі своїми однолітками. Доведемо, що інклюзивна освіта в Україні можлива», – зазначила Марина Порошенко.
Тренінги вже відбулися у Києві, а також у Вінницькій, Запорізькій, Київській, Харківській областях. На заключний тренінг у першому етапі навчань для освітян Житомирської області прибула Міністр освіти Лілія Гриневич.
«Питання інклюзивної освіти відображає суть цивілізованості суспільства. На жаль, в Україні ми ще не всі дозріли до розуміння нашого обов’язку перед цими дітьми. Ще потрібно буде усвідомити, що ці діти не просто повноцінні члени нашого суспільства, а те, що вони згодом можуть зробити надзвичайні речі у своєму житті», – сказала у своєму виступі перед учасниками тренінгу Лілія Гриневич.
В області навчається 653 дитини, які потребують корекції фізичного і психологічного розвитку. З них 206 дітей навчається у 115 навчальних закладах, де вже організовано інклюзивне навчання, а З56 учнів задіяні в індивідуальному освітньому процесі.
Представники освіти відзначили важливість подібних навчань.
«Класи з інклюзивним навчанням в нашій школі працюють вже 2 роки. У нас є певний досвід, але ми, так би мовити, йдемо навпомацки у цьому питанні. Вчитися треба завжди. Кожен тренінг дає свій результат. Мені сподобалося те, що в сьогоднішньому навчанні ми мали змогу почути представника освіти з 10-річним досвідом такої роботи. Він показав нам весь шлях, який необхідно пройти, аби у школі запровадити інклюзивну освіту», – розповіла директор ЗОШ № 26 Ірина Янчук.
Нагадаємо, у травні до Житомиру завітав Петро Порошенко з візитом до навчального центру десантників.