Пайова участь, яку має сплатити житловий кооператив “Полісся”, який є замовником будівництва по Вільському Шляху (колишня Максютова), 14, ймовірно, занижена. Про це “Вголос.Zt” повідомив начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради Дмитро Мамрай.
Розрахунок суми пайової участі обраховується від вартості квадратного метра житла, наданої замовником будівництва. Максимальна відсоткова ставка прописана у наказі Мінрегіонбуду. Так само, як і вартість одного квадратного метру житлової забудови.
“Згідно з наказом міністерства, вартість одного квадратного метру житла складає понад 7 тис. грн. Однак при розрахунку пайової участі для ЖК “Полісся” бралася вартість у 2 тис. 300 грн. Остання була надана самим забудовником”, – стверджує Дмитро Мамрай.
Ці кошти мають піти на забезпечення інфраструктури: підведення води, асфальт біля будинку, освітлення, благоустрій тощо. Для прикладу, Житомирський маслозавод, який будує склади на власній території, сплатить до бюджету 855 тис. 284 грн пайової участі. ЖК “Полісся” перерахує ж місту всього 343 тис. 499 грн. Мало це чи багато – судіть самі. Але управління житлового господарства Житомирської міської ради у вересні місяці тільки за капітальний ремонт асфальтного покриття прибудинкової території по Східній, 81 перерахувало підряднику 100 тис. грн.
До слова, навіть згідно із наказом Мінрегіонбуду від 27 жовтня 2015 року, опосередкована вартість спорудження одного квадратного метра житла у Житомирській області разом із ПДВ мала би скласти як мінімум 6 тис. 607 грн.
Далі — проста математика. Якщо з близько 9 тис. грн за квадратний метр житла у Києві місто отримує приблизно 360 грн, то при 2 тис. 300 грн за квадратний метр Житомир отримає… близько 90 грн.
Ми поцікавилися, скільки ж коштують квартири у багатоповерхівках ЖК “Полісся”? У центрі продажу житла нам повідомили, що однокімнатна квартира вартує 9 тис. грн, а двокімнатна — від 10 до 10,5 тис. грн.
У проекті рішення виконкому щодо згаданого питання додатки із цифрами та розрахунками чомусь не активні. Схоже, що у міській раді чомусь не вважають за потрібне доводити цю інформацію до житомирян. Із документу вдається дізнатися тільки замовника та інвестора будівництва. Ними є відповідно ТОВ “АТТІ” та скандально відомий “Кварталбуд-5”. Засновниками обох фірм є жителі Хмельницького.
Нагадаємо, що “Набережний квартал” відмовляється платити штраф за порушення умов договору. Депутати міської ради без аукціону, порушуючи законодавство, віддали «елітну» земельну ділянку сумнівному кооперативу. Рішення про передачу лобіювала прокуратура.