Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України протягом семи місяців цього року здійснив лабораторно-інструментальні виміри та дослідження на 84 промислових підприємствах. Встановлено, що на 72 об’єктах умови праці не відповідають вимогам нормативно-правових актів з питань гігієни та охорони праці. Про це повідомили у лабораторному центрі.
На робочому місці на працівника можуть впливати такі шкідливі виробничі чинники, як шум, вібрація, що виникає при роботі верстатів та механізмів, а також наявність в повітрі робочої зони пилу, або шкідливих хімічних речовин.
«Всього лабораторно обстежено 206 робочих місць. Для цього фахівцями лабораторного центру здійснено 490 досліджень повітря робочої зони, з яких 152 дослідження не відповідають нормативним показникам, або 31%; 310 вимірів шумового навантаження, у 73 випадках виявлені перевищення нормативних рівнів (23,5%); 341 вимір освітленості, на 4 робочих місцях виявлено освітленість нижче нормативного рівня (1,2%); 1797 вимірів мікроклімату (виміри температури, відносної вологості та швидкості руху повітря, інфрачервоного випромінювання), з яких 409 або 22,8% не відповідають нормативним рівням; 45 вимірів вібрації, з яких 9 або 20% не відповідають санітарним нормам», – йдеться у повідомленні.
За діючою гігієнічною класифікацією умови праці розподіляються на 4 класи: 1 – оптимальні, 2 – допустимі, 3 – шкідливі, 4 – небезпечні умови праці. Слід зазначити, що під час проведення вимірів та досліджень не було виявлено робочих місць, які відносяться до 4 класу (небезпечні умови праці).
Серед професійних груп найчастіше шкідливі умови праці виявляються у газоелектрозварювальників, ковалів, працівників гірничодобувної промисловості. В той же час на трьох швейних підприємствах області умови праці робітників відносяться до 2 класу (допустимі умови праці).
Порівняно з результатами вимірів та досліджень, які проводились в 90-х роках, умови праці на підприємствах області в 2016 році значно покращились. Власниками закуплено багато новітнього обладнання та машин, які поліпшують умови праці та значно знижують відсоток важкої ручної роботи. Також працівники, в основному, забезпечуються засобами індивідуального захисту та спецодягом.
Нагадаємо, житомирські табори потрапили до трійки найбільших порушників санітарного законодавства. У квітні, під час виконання робіт по відділенню частини кам’яного блока в бурильника шпурів (отворів у гірському масиві для розміщення вибухової речовини) ТОВ «Блок» влучила скалка від каменю. Від отриманої травми потерпілий помер у кареті «швидкої».