На навчання одного учня у школі з бюджету Житомира витрачають 17,7 тис. грн. Про це під час пресбрифінгу розповів радник із місцевих фінансів та управління регіонального офісу «U-LEAD з Європою» Георгій Федорук.
«На утримання освіти загалом об’єднані територіальні громади області витрачають 5,7 млрд грн. Це складає близько 60% всього бюджету», – додав Федорук.
За його словами, найдорожче утримання освітніх закладів обходиться сільським громадам. Так, наприклад Семенівська ОТГ Бердичівського району витрачає на освіту 1 учня 37, 3 тис. грн. При тому, що середній показник в області та країні близько 26 тисяч гривень.
«Спроможна мережа закладів освіти дозволить підвищити якість освіти та зменшить навантаження на бюджет. Адже, тоді кошти витрачатимуться на надання послуги, а не утримання приміщень. Зараз Городницька та Черняхівська громади за підтримки «U–LEAD» формують такі мережі», – розповів Валерій Мікуліч, радник з децентралізації та місцевого самоврядування.
Нині 5 територіальних громад за допомоги «U-LEAD» формують спроможні освітні та медичні мережі. Стартують навчання для старост, фінансистів, проєктних менеджерів та для формування сприятливого середовища для підприємництва та інші навчання та програми.
«Об’єднання завершилось, децентралізація продовжується. І ці проблеми можна розв’язати, якщо реалізовувати кадровий потенціал громад. «U–LEAD з Європою» найближче до громад у цьому процесі, адже ми допомагаємо у навчанні спеціалістів, аби максимально використати можливості реформи», – наголошує Василь Невмержицький, керівник регіонального офісу «U–LEAD з Європою».
Довідково: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією.