Виконком Житомирської міської ради на найближчому засіданні затвердить виконання міського бюджету 2016 року. Відповідний проект рішення розміщено на офіційному сайті міської ради.
Минулий бюджетний рік виявився вкрай важким для Житомира. Про це неодноразово говорив і міський голова Житомира Сергій Сухомлин, і депутати міської ради. Щоправда, це не завадило мерії майже в повному обсязі профінансувати всі необхідні галузі життєдіяльності міста. Річні доходи міста склали понад 2 млрд грн, витрати – понад 1,5 млрд грн.
Згідно зі звітом департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради, “лідером” у отриманні бюджетних коштів стала галузь освіти. При потребі у понад 673 млн грн, освітяни отримали понад 677 млн грн. Тягарем для міста стало також зменшення обсягів державної субвенції на зарплату вчителям. Тож житомирянам довелося дотувати освітян із власної кишені. “На плечі” міста уряд повісив ще й заклади профтехосвіти.
У подібній до вчителів ситуації опинилися і житомирські лікарі. Галузь медицини є другою по розміру отриманих з міського бюджету коштів. Її потреби місто забезпечило також. Попри заплановані понад 245 млн грн, на медицину виділили майже 257 млн грн. Про недбале ставлення урядовців до місцевої медицини ще на початку року говорив депутат Житомирської міської ради, головний лікар міської дитячої лікарні Володимир Башек. Мовляв, настільки критичної ситуації зі співфінансуванням державою закладів охорони здоров’я не було ніколи.
Попри проблеми у царині освіти та медицини, міська рада знайшла можливість виділити майже 149 млн грн на житлово-комунальне господарство із 165 млн грн запланованих коштів. Левову частку цих коштів, а це – 93 млн грн, мерія виділила на благоустрій міста. По 23 млн грн відповідно було витрачено на капітальний ремонт житлового фонду комунальної власності та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Підтримка та розвиток транспортної мережі міста обійшлися міському бюджету у понад 52,5 млн грн замість майже 55 млн грн запланованих. Понад 50 млн грн із цих коштів було витрачено на дороги. Решту грошей витратили на проїзд пільговиків.
Знайшли у міському бюджеті і кошти на будівництво. Загалом із майже 36,5 млн грн запланованих видатків мерія витратила у 2016 році близько 30,5 млн грн. Майже 30 млн грн пішли на капітальні вкладення. Решту — на будівельні роботи у школах, садочках і лікарнях міста, реконструкцію пам’яток культури та розробку проектної документації.
Ми зупинилися лише на найбільших сумах, виділених із міського бюджету. Детальний звіт по доходах та витратах мерії можна переглянути на сайті Житомирської міської ради.
Нагадаємо, депутат Житомирської міської ради Наталія Леонченко переконана, що прийнятий державний бюджет на 2017 рік матиме негативні наслідки для Житомира. Сергій Сухомлин заявив, що гроші, витрачені з міського бюджету на зарплати вчителям та лікарям, держава повертати не буде.