У 2019 році департамент соціальної політики Житомирської міської ради витратить на третину менше коштів на забезпечення соціально незахищених верств населення. Про це йдеться у проекті рішення сесії про зміни у програмі соціального захисту населення на 2016-2020 роки. Його оприлюднили на сайті мерії.
Рекордна сума адресної соціальної допомоги, виділена з міського бюджету, у понад 12 млн грн, була зафіксована у 2018 році. Найменша — понад 4,7 млн грн — у 2016 році. У 2019 році вона має складати трохи більше 9,4 млн, а у 2020-му — на 3 млн грн менше.
Вдвоє зменшили також видатки на надання адресної допомоги депутатами міської ради. Проти понад 4 млн грн з бюджету цього року їм виділять трохи більше, ніж 2,2 млн грн.
Кому ж цьогоріч планують збільшити, а кому зменшити соціальні виплати з бюджету?
Дітям загиблих учасників АТО цьогоріч планують виділити на 20 тис. грн більше, ніж минулого року. В той же час сума виплат самим учасникам АТО зменшать майже на 50 тис. грн.
Незмінною залишиться сума допомоги сім’ям, які мають 6 і більше дітей. Сума, передбачена в бюджеті жінкам, які народять трійню, зросте на 3 тис. грн.
Менше уваги у 2019 році приділятимуть інвалідам по зору І та ІІ групи. На оплату житлово-комунальних послуг від міста вони мають отримати на півмільйона менше, ніж торік.
Збільшать фінансування на гарячі обіди малозахищеним, надання їм соціальних послуг, поховання, придбання дров. Не забудуть і тих, хто надаватиме соціальні послуги таким житомирянам. Для «фінансової підтримки» таких підприємств та організацій хочуть передбачити у бюджеті на 160 тис. грн більше, ніж у 2018 році.
До слова, згідно інформації Кабінету Міністрів України, протягом 2018-2019 років прожитковий мінімум зріс на 153 грн, мінімальна зарплата — на 236 грн. До цих сум прив’язуються розрахунки всіх виплат, у тому числі і соціальних.
Нагадаємо, що за доставку монетизованих субсидій жителям області «Укрпоштою» з бюджету заплатять майже 4 мільйона. Житомирська міськрада може відмовити «Укрзалізниці» у пільзі на сплату земельного податку.