Житомирська міська рада найближчим часом може почати подавати до суду на власників аварійних балконів. Про це 1 березня під час засідання говорили члени постійної депутатської комісії з питань бюджету.
«У Житомирі налічується 340 балконів, які потрібно підсилювати або ремонтувати. У 2012 році ремонт одного балкону коштував 12,5 тисяч гривень. У цьому році ця цифра становитиме близько 40 тисяч», – сказав в. о. начальника управління житлового господарства Андрій Оніщенко.
За 2 млн грн, за словами чиновника, можуть відремонтувати 50 балконів. Однак, на думку профільного заступника міського голови Олександра Фещенка, ремонтувати балкони бюджетним коштом недоцільно.
«Згідно із законодавством, балкон не є невід’ємною частиною квартири. Тобто, це приватна власність. Громадянин, згідно із Законом «Про житлово-комунальні послуги», громадянин повинен утримувати балкон у належному санітарно-технічному стані. Якщо ми сьогодні за бюджетні кошти зробимо балкони хоча б десяти житомирянам – завтра прийдуть ще триста», – сказав Олександр Фещенко.
За словами заступника міського голови, людей, які мають у власності аварійні балкони, будуть попереджати і вимагати від них, щоб вони самостійно відремонтували балкони. У разі ж відмови – міська рада просто буде демонтувати такі конструкції. Щоправда, робити це, стверджують у мерії, можуть лише за рішенням суду.
«Моя позиція дуже проста: демонтаж. Є люди, які звертаються до міської ради, хочуть відремонтувати свої балкони, але не мають коштів. Тому ми зараз ходимо за кожною адресою і вивчаємо, чи в змозі власники оплатити ремонт», – сказав Олександр Фещенко.
Наразі депутати рекомендували сесії міської ради виділити на аварійні балкони лише півмільйона гривень. Решту півтора піде на ремонт ліфтів. Гроші закладуть на аварійні балкони, які можуть будь-якої хвилини впасти на голови перехожих.
Нагадаємо, що у лютому депутати планували виділити з бюджету на ремонт аварійних балконів 2 млн грн. На Житомирщині почали ремонтувати дороги.